14 жовтня 2020 року У Чернігові відбувся третій літературний фестиваль «Покровська книжкова толока».

На свято книги, українського художнього слова до Чернігова завітали письменники та видавці з різних куточків України: зі Львова та Львівщини, з Вінниці, Полтави, Житомира, Харкова, Києва, з містечок і сіл рідної Чернігівщини. Програма фестивалю була насиченою й цікавою, відповідала різним запитам і смакам містян: тут тобі і виставка-продаж книг українських видавництв, автограф-сесії знаних письменників, книжкова виставка «Старі книги про Чернігів» від Бібліотеки ім. М. М. Коцюбинського, книгарня на колесах «Моя книжкова полиця», ярмарок «майстрів handmade» , фотозони, дитячі локації, майстер-класи. На Малій міській сцені виступали письменники, ділилися із читачами своїми новинками, роздумами про наболіле.

Дуже тепло зустрічали чернігівці наших друзів і партнерів у промоції української літератури «Книжковий дворик на колесах» зі Львова ( Людмила Пуляєва, Любов Долик, Зоряна Кіндратишин, Василь Щербюк та ін.) на чолі із закоханою у Чернігів Тетяною Пилипець. Романтичний струмінь посилила своїм виступом поетка Тетяна Шептицька з Києва. Сергій Пантюк представив збірку «Емоджинаріум, або Подорож у світ почуттів», продекламував вірші з цієї збірки.

Символічно, що в День захисника України на Покровську книжкову толоку завітали письменники-воїни – Влад Сорд і Віталій Запека. Тема російсько-української війни сьогодні близька чи не кожному. Віталій Запека представив 2 свої твори – антивоєнні романи «Цуцик» та «Герої, херої та не дуже». Влад Сорд привіз до Чернігова нову книгу «Безодня» – збірку дивовижних і чесних історій з предової, за яку нещодавно отримав Міжнародну німецько-українську премію ім. О. Гончара.

Популярна дитяча письменниця Лариса Ніцой презентувала шанувальникам творчості книгу для всіх поколінь «Казка про славного Орленка» (присвячена річниці загибелі В’ячеслава Чорновола) та порадувала малюків і їхніх батьків своїми дитячими книжками.

Для любителів детективного жанру справжнім подарунком стало спілкування із Віктором Янкевичем, відомим своїми книгами у жанрі детективної прози «Копія», «Відплата» і «Вбивство в бібліотеці на Ринку, 9», соціального детективу «Тенета» та авторкою детективного трилера «Усі їхні демони» Поліною Кулаковою.

Рідну Чернігівщину представляли такі маститі письменники, як Валентина Мастєрова, яка полюбилася читачам творами, «Смарагд», «Суча дочка», «Тобі скажу», та Валентина Михайленко, яка розповіла про свій новий роман «Любов і демони». Поетичною візитівкою Чернігова стали виступи Ганни Верес-Демиденко, Ірини Кулаковської, Любові Борисенко та інших. Отже, попри складні обставини, свято книги вдалося.

“Родзинкою” свята став виступ фольклорного гурту “Панянки” із села Слабин, який спільно із Центром поліської автентики підготував для чернігівців та гостей міста поліський весільний обряд.

Р.S. Презентовані на літературному фестивалі книги доступні для читачів нашої бібліотеки.