Бібліотекар відділу обслуговування ЦБ ім. М. Коцюбинського Тетяна Малай радить прочитати роман Володимра Лиса “Графиня”.

Володимир Лис – відомий письменник з Волині, якого називають класиком сучасної української літератури.

Хочу познайомити вас з його непересічним романом «Графиня».

Загадкові події книги відбуваються у волинському містечку Густий Луг  у кількох часових вимірах. Дія переноситься з 1998-го у 1762 рік.

Головний герой роману Платон Васильович Лемещук – вже не молодий вчитель малювання з провінційного містечка. Багато років свого життя художник віддав своїй учениці Любові Смажук, вивів в люди, допоміг їй розкрити талант і стати відомою художницею. Ще школяркою Люба закохується у свого вчителя, але ставши відомою не цінує старань свого вчителя, не сприймає його як художника, бо він лише вчитель малювання.

Між героями складаються непрості, дуже гострі психологічні стосунки: вони то люблять одне одного, то ненавидять.

А тим часом дуже багато дивовижних подій обрушується на мешканців цього маленького містечка. Тут відбуваються жахливі речі. Кожної ночі незбагненним чином гинуть собаки.

Володимир Лис вирішив тут воскресити легенду про графиню Венцеславу, що у XVIII столітті мешкала в Густому Лузі. Самозванка, відьма, чарівниця так називали її в давнину і в наші дні. Таємничий образ цієї жінки хвилював уяву місцевих мешканців, але її життя залишалося секретом. Саме з ім’ям цієї жінки пов’язували невідомого вбивцю собак, який наганяв жах на все місто у далекому минулому.

Та хто ж і чому відродив ці вбивства в наші дні. Так головний герой Платон залучається до розслідування, яке відбувається у його місті після того, як загадково зникають намальовані їм картини.

Письменник майстерно поєднав у романі любов, детектив, містику усе переплітається з минулим і сучасним…