Бібліотекар сектору соціокультурної діяльності ЦБ ім. М. Коцюбинського Катерина Дмитренко рекомендує прочитати трилогію «Дивергент» американської письменниці Вероніки Рот. Серія складається з трьох романів: «Нескорена», «Бунтівниця» та «Віддана». Жанр сучасної антиутопії з кожним днем стає все більш популярним. Роман є цікавим як для молодих, так і дорослих читачів. Описаний у романі світ продуманий до деталей, не схожий ні на що інше. Відразу зацікавлюють незвичайні долі і характери героїв.

Про що ж перший роман «Нескорена»? У світі, де живе головна героїня Беатрис Прайор, люди діляться на п’ять фракцій, кожна з яких присвячена одній рисі характеру. Існують такі фракції: Альтруїзм, Правдолюбство, Ерудиція, Злагода і Безстрашність. Щороку кожен підліток, який досяг шістнадцяти років, має обрати свій шлях. Дівчина робить вибір, який дивує всіх, у тому числі і її саму: обирає фракцію Безстрашних. Це означає, що їй доведеться піти з фракції Альтруїзму, в якій вона народилася, і покинути сім’ю. Беатрис відкриває в собі надзвичайну силу, її вибір змінив усе життя. Але нарешті вона стала собою, тим, ким прагнула бути завжди.

Перший роман-антиутопія Вероніки Рот «Дивергент» дебютував на шостій сходинці в списку бестселерів «New York Times», а 2012 року піднявся до другої позначки.

Мабуть, кожен не раз чув про фільм «Дивергент». У головних ролях Шейлін Вудлі, Тео Джеймс, Ансель Елґорт. Стрічку створено на основі першого роману з трилогії Вероніки Рот. Фільм теж набув широкої популярності. Інші два романи також були екранізовані.