Провідний бібліотекар  Надія Шкурко радить прочитати один з найчуттєвіших романів про любов, сучасного польського письменника-прозаїка Януша Леона Вишневського «Самотність в мережі». Цей роман вийшов у світ в період великого поширення всесвітньої павутини і присвячено романтичним віртуальним стосункам самотніх людей через інтернет.

У наш час інтернет відіграє величезну роль, як для пошуку інформації так і для спілкування, навіть для знайомства. Адже, якщо замислитися, то, багато хто якоюсь мірою почуває себе самотнім, і не важливо в мережі це або в реальному житті.

Роман «Самотність у мережі» написаний 2001 році , цікаво що він з’явився, коли ще соціальні мережі не були такі популярні. Автор немов у воду дивився: зараз живе спілкування часто замінюється віртуальним, і через це люди більше віддаляються один від одного, і стають самотніми.

Книга складається з 11 неіменованих розділів, що позначаються спеціальним символом «@» яким автор не дає назви, а вибудовує від імені героїв, чергуючи їх по розділах. На перших сторінках письменник знайомить з головними героями, розповідаючи про їх повсякденне життя. Знайомство головних героїв відбувається під час спілкування в мережі.

Первинне листування героїв – це легкі діалоги без зобов’язань. Тема спілкування присвячені науці, релігії, любові. У діалогах багато розмов про минуле, думки про сьогодення. Але поступово герої починають порушувати відвертіші питання, в розмовах з’являються переживання. Кожен діалог стає схожий на побачення.

Героїня роману – заміжня красива жінка. Вона молода і самотня. Навіть сімейне життя вже багато років не доставляє радості, чоловік перестав хвилювати її. Подружнє життя давно в кризі. Жінка намагається відволіктися від проблем шляхом віртуального спілкування. Спілкування в Мережі приводить її до знайомства з Якубом.

Якуб, молодий чоловік, який серйозно і професійно займається наукою. Маючи польські корені, працює в Німеччині. До віртуальних стосунків Якуб приходить після довгої самотності і бажання розкрити свої почуття перед іншою людиною, яка зможе його зрозуміти.

Спілкуючись на найрізноманітніші теми, герої розмовляють між собою про свої переживання і почуття. В процесі віртуальних діалогів з’являється почуття закоханості. Книга чудова, в тому плані що автор пише цікаво на актуальні теми людського життя. Спочатку думала, що в романі буде суцільне листування, але ні, тут долі людей, історії. В той же час, автор описує реальне життя закоханих, знайомить з їхніми друзями, сімейними стосунками, місцем роботи героїв. Дуже детально розповідається про їх життя, а саме, що було до знайомства в мережі, і як перевернулось їх життя після зустрічі.

Характер головних героїв автор детально описує. Чоловіка він представляє як великого романтика. Якуб може тонко відчувати найвідвертіші жіночі думки. Не позбавлений мудрості. Своєю дотепністю Якуб зачаровує жінку. Але наша героїня не так вже і проста, як про це можна подумати з першого погляду. У жінку автор вкладає збірний образ, недаремно залишивши її безіменною, відображаючи переживання багатьох жінок. Авторові вдалося розкрити психологічно емоції і відчуття, які властиві багатьом жінкам.

Після любовного побачення, героїня дізнається про свою вагітність. Вона не знає, хто батько дитини і сподівається що це… Хто є справжнім батьком дитини ви дізнаєтесь прочитавши роман «Самотність у мережі».

Книга дуже зворушлива, кожна фраза проникає глибоко в серце і викликає емоції, почуття і примушує співпереживати з головним героям.

Епілог приводить читача до глибоких роздумів про роль інтернету в житті сучасних людей, і як він, може впливати на звичний життєвий устрій.