Бібліотекар Олена Рудич радить прочитати роман Г. Ткаченко «Голгофа козацьких нащадків».
Авторка описує часи буремних революційних років, колективізацію та війни з фашистською Німеччиною.
Події книги відбуваються на Поліссі на правобережжі Десни. У книзі дуже красиво, з любов’ю зображена природа, здається що саме тут Божий рай.
«Сонце стояло високо, однак не пекло, приємно гріло. Під ним виблискувала грайлива ріка, що поспішала до свого батька Дніпра-це Десна. Вона як та наречена, то сумна і лагідна то весела».
Головний герой Сава Руденко- заможний селянин, купець. «Сава стояв на березі Десни за містом, і хоча й було тривожно на душі, все одно відчував природу і милувався красою. Різне траплялося в останні роки, бо в Україні яких тільки військ не було. Зустрічав і козаків донських, козаків кубанських, котрі на конях тікали додому з фронту, почувши про революцію і про те, що війська Червоної армії йдуть на південь, на Дон, відбирають їхню землю, встановлюючи нову, радянську владу».
Сава їздив багато, знав політику, радів за рідну Україну, але боязно і тривожно було на душі, бо переживав як за рідну матір: чи вдасться утримати ту довгоочікувану незалежність?
Дочка Савелія Руденка покохала червоноармійця. Але коли заарештували Савелія, коханий зробив вигляд, що не знає, хто вона така. Але так сталося що допомога буде потрібна Миколі. – Чи допоможе Миколі донька Савелія? «Я багато горя тобі завдав, прости мене, прости за все, але знай, що кохав тільки тебе, кохаю і зараз, – поспішав говорити, розглядаючи її, мов небесне створіння».
Книга про зраду і кохання. Про життя простих людей в дуже не прості часи. Такі історії вчать замислюватись і не повторювати помилки минулих поколінь.
