Бібліотекар  дітей Тетяна Комок радить прочитати разом з малечею книжку Олександра Гавроша «Різдвяна історія ослика Хвостика».

Безліч коротеньких оповідок розповідають про життя та пригоди ослика. Проживав Хвостик в багатодітній сім’ї отця Теодора. Та саме перед Різдвом з ним стається неприємна пригода: його викрадають з обійстя два злодії Карл і Гога. Уперше в житті Хвостик відчув, що таке біль та образа. Його били та заставляли тягти важкий мішок з горіхами. Волею долі він потрапляє до відлюдника Чучи Божого. Тут ослик переосмислює своє життя, в нього наростає сила до боротьби зі злом, він частенько згадує своїх матінку і тата, своє затишне дитинство, але інше життя робить його більш загартованішим, сміливішим. Він знайомиться та спостерігає за пташками та комахами, куштує нові рослинки. Віслючок дуже любить життя, тягнеться до всього нового. Поневіряння Хвостика на цьому не закінчилися. Йому випало побувати і в ромському таборі, і в панському маєтку та шукати самому нічліг. Малого ослика шукали голова села, сержант поліції Кузька. На його життєвому шляху трапилася наставниця кобила Аліса, яка на ослика справила велике враження. А ще ослик спробував себе в ролі артиста. А потім було і театральне розчарування, але зрештою віслючка знайшли та повернули хазяїну.

Від цієї книжечки, повірте моєму слову, віє тим, що омріяне щастя потрібно виборювати, пройти немало складних ситуацій , щоб досягти чогось. Ця книжка про віру в добро, про справжні цінності. Пишу відгук і згадую, як на прикладі маленького ослика автор показує перемогу над усім темним та злим. А ще хочеться вірити що у Хвостика в житті все гаразд. Цю книгу можна читати і дітям і дорослим.