Провідний бібліотекар бібліотеки-філії №6 Людмила Шум рекомендує прочитати книгу « Візьми мене з собою» Кетрін Раян Гайд, американської авторки, у перекладі Ганни Гнедкової.

Головний герой твору Август Шредер, вчитель природознавства, переживає горе, два роки тому загинув його син.   Щороку, під час літніх канікул, Август їздив подорожувати зі своїм сином в будинку на колесах по Америці. Цей рік не стане винятком. І навіть хлопчик з ним буде, тільки не сам, а його прах в урні, оскільки в 19 років він загинув.

У літню відпустку Август вирушає в поїздку національними парками Америки, щоб розвіяти частину праху сина у «Єллоустоуні», куди вони не встигли з’їздити разом.

Тепер у Августа є лише невеликий смішний пес, алкогольна залежність( два роки вже не п`є), а життя його практично позбавлене сенсу.

По дорозі він зупиняється, щоб відремонтувати двигун, і знайомиться з механіком на ім`я Вес. У цього чоловіка є двоє синів, Сет і Генрі, дванадцяти і семи років. І Вес пропонує Августу угоду, за якою він не візьме плати за ремонт, натомість Август забере хлопчиків  з собою, аби ті подивилися світ. Самого ж Веса відправляють у тюрму, за вождіння в нетверезому стані. І, щоб дітей не віддавати опікунам, батько пропонує Августу такий варіант.

Хлопці і мріяти не могли, що так станеться. Август не знає, що робити, адже діти чужі, це дуже відповідально і трохи затратно…

« Тим часом Август насмілився кинути ще один погляд на хлопчиків. Вони нагадували йому дітей на залізничній платформі в часи війни, які чекали, раптом з`являться якісь подорожні і їх доправлять у безпечне місце. Які сподівалися на спасіння, хоч і залишилися без батька… Генрі відвернув голову,.. при цьому одне пасмо вибилося з його ідеальної зачіски. На очах Августа Сет вийняв чорний пластиковий гребінець, нахилився над братом і повернув бунтівниче пасмо на належне місце. Серце Августа розірвалось». Ці двоє так хотіли йому сподобатись… І він каже «так».

 Ця подорож була потрібна і дітям, і Августу. Вони дають один одному відчути смак до життя. Разом вони долають перешкоди, відвідують чарівні місця, Август стає для них другом, зовсім не таким, як їх батько. Але літо закінчується, і дітям пора повертатись додому. Хоча вони цьому зовсім не раді.

Але це тільки перша половина книги, далі ще цікавіше. Через вісім років, коли у Августа стають проблеми зі здоров`ям, хлопці, вже доросліші, приїздять до нього і забирають Августа у поїздку, якої він не очікував…

 Відтепер у них спільне майбутнє.