В проєкті #БібліотекаРекомендує бібліотекар центральної дитячої бібліотеки імені О.П. Довженка Маргарита Бордонос радить прочитати книгу Валер’яна Підмогильного .

“Нещодавно випадково мені попав у руки роман Валер’яна Підмогильного «Місто». Сьогодні не дуже часто згадують цього талановитого автора, який за своє коротке життя створив небагато, але залишив своє ім’я у літописі української літератури. З задоволенням прочитала цей роман.

Створений ще у 1927 році,твір вже тоді став подією в літературі, бо розглядав урбаністичні проблеми,які були дуже гострими на той час. Втім, на мою думку, роман дуже сучасний, бо тема, що розглядається у романі, актуальна і сьогодні. “

Головний герой Степан, людина з села приїздить до столиці з бажанням зробити кар’єру та забути своє селянське походження. Але прагнення завоювати місто має не лише позитивні, а й негативні наслідки. Підкорення людиною великого міста, труднощі, з якими стикається герой, його успіх та розчарування не залишає байдужим читача.

Я постійно проводила паралелі з сучасними молодими людьми, які шукають кращої долі у великих містах та кордоном,не розуміючи, що інколи щастя «живе» поруч, там де рідна домівка і тут теж можна досягти успіху. Роман примушує замислитися над сенсом життя, над тим, що нас оточують люди з різними поглядами, різним світосприйняттям і до цього потрібно ставитися з розумінням.

Раджу почитати роман молодим людям та їхнім батькам, щоб поміркувати над своїм майбутнім.