В проєкті #БібліотекаРекомендує бібліограф Центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського Рахно Олена радить прочитати книгу Фенні Флеґґ «Смажені зелені помідори  в кафе «Зупинка».

Ця книга – мов дитяча іграшка-калейдоскоп, скельця якої утворюють химерний, щоразу відмінний малюнок. Так і люди –  лише раз зустрівшись –  назавжди змінюють хід вашого життя, вписуючи неочікуване у вашу історію.
Ця книга – мов кухлик улюбленого напою, який зігріває перед виходом у холодний непривітний дорослий світ проблем і негараздів.

В Евелін Кауч розмірене нудне життя домогосподарки, в якому все добре й за шаблоном. Дім, чоловік, «хлопчик для нього і дівчинка для неї», та десь вона «загубилась по дорозі». Випадкова зустріч в домі для літніх людей допомагає знайти їй «місце, до якого вона б прийшлася…». Нінні Тредгут розповідає випадковій співрозмовниці  історію свого життя, захоплюючи Евелін та надихаючи на рішучі кроки до змін.
Безліч подій, імен та доль, які пов’язує  кафе в маленькому містечку Вісл-Стоп у штаті Алабама. Безхатьків тут приймають і годують взамін на символічну роботу, чорношкірих захищають, попри погрози ку-клукс-клану.. Велика американська депресія, Джейн Фонда, сексуальна революція, сегрегація, дискримінація –історія Америки  тридцятих років минулого століття. Приймати все це допомагають незмінні в будь які часи чуйність, доброта, любов та взаємоповага. Кафе «Зупинка» – як вогник, до якого біжиш, знаючи, що там тебе завжди чекають і зігріють.
Дитинство існує, доки є хоч одна людина, що пам’ятає наші дитячі витівки. Життя існує, доки хоч хтось про нас згадує, навіть якщо нас уже немає. А радість – вона повсюди, лише зумій побачити.