Чарівний коник міг би стати одним із символів Чернігова Бібліотека ім. М. Коцюбинського організували відкриту он-лайн лекцію професора Сергія Леп’явка «Борушко Кошлатий та інші герої чернігівських легенд»

Професора Сергій Леп’явко розповів про старовинні чернігівські легенди, одна з яких розповідає про чарівного коника Борушка Кошлатого, героя билини «Іван, Гостиний син». У ній маленький коник виявляється спритнішим за найкращих коней із князівських стаєнь і довозить свого юного господаря з Києва до Чернігова й назад за пів дня «від заутрені до обідні»

«Борушко Кошлатий цілком міг би стати одним із символів Чернігова та зацікавити туристів. Бо це позитивний образ, який не може викликати жодних суперечок», – вважає професор Сергій Леп’явко.

Лекція мала на меті не лише популяризувати чернігівські легенди, а й привернути увагу до соціально важливого проєкту дитячої літературної школи «Кошлатий Борушко», яку планують створити при бібліотеці ім. М. Коцюбинського. Назва обрана не випадково, оскільки знання, отримані у школі, так само як чарівний коник, допоможуть дітям здолати всі перешкоди на шляху до мрії стати письменником.