Сьогодні у нашій новій рубриці «Чернігів на сторінках книг» пропонуємо вам ознайомитись із уривками історичного роману Дмитра Міщенка «Сіверяни». Сюжет твору розгортається навколо трагічної долі княжни Чорни і закоханого в неї невільника, а згодом мужнього витязя Всеволода. У книзі порушується тема об`єднання слов`янських земель у боротьбі проти хозарів.

«З високого наддеснянського валу видно, як стеляться долом дрімучі ліси. Чорні, безкраї, їдуть і йдуть у далечінь, до самого небосхилу. Немов зумисне обступили Чернігів. Лише на сході та південному заході розтинає їх красуня Десна. Обрамлена кучерявими при дорозі деревами, котить вона свої могутні хвилі повз вал наддеснянський, широка, повноводна, і ген аж за валом повертає до берегів Славутича-Дніпра» [c. 7].

«Крізь густе галуззя під вікнами любила колись і княгиня дивитись у виїмку між Болдиними горами і валом, вздовж широкого плеса красуні Десни, любила спостерігати, як виграє вона на сонці хвилями, як темніє і піниться під грозяно-буряними шквалами або й зовсім зникає з-серед вечірніх сутінків. Так ніби тягло її щось до Десни, немовби знала, що згине в тих водах, що не люди – хвилі бурхливі закриють їй очі, тішитимуться на річковому дні її тільки-но розквітлою вродою»[c. 45].

#ЧернігівНаСторінкахКниг

1 фотографія – обкладинка книги. Міщенко Д. Сіверяни: Роман. – К.: 1969.- 240С.

2 фотографія – Стара поштівка з Валом. Фото взято з сайту: https://castles.com.ua/val.html

3 фотографія – сучасний Вал. Фото Олени Куннової.