7 січня 1925 року народився Джеральд Даррел – англійський натураліст, письменник, засновник Джерсійського зоопарку та Фонду захисту дикої природи.

Людина, що врятувала десятки видів тварин від вимирання і так майстерно описала представників фауни, ніби познайомила особисто.

Людина, що бачила в кожній тварині особистість, характер, сильні та слабкі сторони, інколи і почуття гумору.

Людина, що не отримала жодної системної освіти, але згодом стала почесним професором декількох університетів.

На грецькому острові Корфу, куди сім’я переїхала після смерті батька, Джеральд отримав перші знання із зоології від натураліста Стефанідеса. Кишені хлопчика були наповнені равликами, він тримав скорпіонів у сірникових коробках, проносив до кімнати пугачів. З дитинства він говорив, що спочатку відловлюватиме тварин для зоопарків, а згодом відкриє свій!

Після Другої Світової війни Д. Даррел разом із сім’єю повернувся до Англії та влаштувався на роботу в зоопарк Віпснейд на посаду «хлопчика на побігеньках». Саме тут майбутній письменник отримав справжній досвід і почав збирати відомості про рідкісних та зникаючих тварин.

Після двох експедицій до Камеруна та Гайани, які виснажили Даррела фінансово, та довгих безрезультатних пошуків роботи він вирішує зайнятись письменництвом. Цьому рішенню сприяв і той факт, що англійці обожнюють тварин, в тому числі й читати про них.

Допоміг початку письменницької діяльності випадок: Даррел почув по радіо оповідку про подорож до Африки, абсолютно неграмотну з точки зору біолога. Надруковане двома пальцями на машинці перше оповідання «Полювання на волохату жабу» мало успіх і принесло авторові перший гонорар, який і заохотив писати ще.

Перша книга «Перевантажений ковчег», присвячена подорожі до Камеруна, отримала прекрасні відгуки читачів та критиків. Автор отримав великі кошти за її видання і організував експедицію до Південної Африки.

Відпочинок у Греції сприяв написанню трилогії «Моя сім’я та інші звірі», «Птахи, звірі й родичі», та «Сад богів». Лише у Британії «Моя сім’я» перевидавалась більше 30 разів, оповідання з неї включені до шкільної програми.

Неймовірна працьовитість письменника вражає: він написав більше 30 книг, які перекладено десятками мов, сотні поетичних замальовок, зняв 35 фільмів.

Але головною справою життя письменника був створений ним зоопарк на острові Джерсі та Фонд збереження диких тварин.

Мета Д. Даррелла – розведення диких тварин в умовах зоопарку та розселення їх в умовах природного проживання – стала загальною концепцією.

Багато зоологів говорили, що вибрати свій життєвий шлях їм допомогли у свій час саме книжки Джеральда Даррелла.

Талановито написані твори залишились не лише словами на папері!

Підготувала Олена Рахно, провідний бібліотекар відділу обслуговування бібліотеки ім. М. Коцюбинського.

Використано матеріали з відкритих джерел.