#БП ЦБ ім. М. Коцюбинського рекомендує  #бібліотекар Крижановська Ольга рекомендує  #цікава книга  #Джоджо Мойєс «Дівчина, яку ти покинув»

Джоджо Мойєс відома всім за романами «До зустрічі з тобою», «Та сама я», «Після тебе». Вона народилась 1969 року в Лондоні. Закінчила Лондонський університет. В 1992 році здобула стипендію щоденної британської газети «The Independent», а відтак зуміла вступити на аспірантуру до Лондонського міського університету. Згодом, протягом десяти років, вона працювала в цій газеті. Джоджо Мойєс змогла повністю присвятити себе письменницькій праці лише в 2002 році, саме тоді світ і побачив її перший роман. Письменниця є одною з небагатьох, кому вдалось двічі виграти премію «Асоціації любовних романістів» у номінації «Любовний роман року» .

Книга «Дівчина, яку ти покинув» побачила світ у 2016 році. Насичена драматична історія, що зачіпає дві різні епохи – першу половину минулого, а саме Першу світову війну і наш час. Це книга, що поєднала долі двох нещасних жінок – Софі Лефевр і Лів Халстон.

З перших сторінок книги читач занурюється в особисті переживання та перипетії нелегкого життя під час Першої світової війни Софі, яка до останнього чекала на свого чоловіка з фронту, сподіваючись на його звільнення з німецького полону.

Письменниця яскраво описала Париж 1916 року з його злиднями, хворобами, голодом і страхом місцевих мешканців під час окупації. Цій гнітючій атмосфері протиставляються відчайдушні прагнення Софі звільнити свого чоловіка попри будь-які перешкоди.

Портрет Софі, намальований для неї чоловіком, талановитим художником, став не лише нагадуванням про найщасливіші моменти їхнього подружнього життя, але й приніс ще одну частинку щастя майже сто років потому – чоловік Лів Халстон подарував їй цю картину на весілля незадовго до своєї смерті. Однак їй судилося дізнатися дещо більше – історію дивного потрапляння картини до її родини та її істинну цінність.

Обидві героїні роману все ж знаходять спокій – Софі  зустрічається зі своїм чоловіком і вони тікають в іншу країну, а Лів відстоює право на володіння картиною. І все ж знадить нове кохання після смерті чоловіка.

Тож рекомендую прочитати цю книгу, яка розповідає про тяжку жіночу долю  в ті важкі часи Першої світової війни та у наш час, незламність духу не дивлячись на всі негаразди життя.