Джон Фаулз

Кві 5, 2021

«Сприймаючи себе такими, якими ми є, ми позбавляємо себе надії стати тими, якими маємо бути».

31 березня 1926 року народився Джон Фаулз – англійський романіст та есеїст, перекладач. Протягом двадцяти років Фаулз посідав особливе місце в англійській літературі завдяки популярності у масового читача.

Неповторний стиль та суміш реальності й фантастики у його творах, гра-бесіда з читачем, питання свободи вибору у житті й відповідальності за вибір захопили увагу мільйонів та гарантували успіх.

Вихід у світ першого твору Фаулза «Колекціонер» та його екранізація принесли автору світову славу і матеріальні статки, завдяки яким він зміг залишити роботу викладача й повністю присвятити себе літературній діяльності.

Найвідоміший роман «Подруга французького лейтенанта», опублікований у 1969 році, був перекладений 30 мовами і виданий мільйонними накладами.

Музою для творчості письменника була дружина Елізабет, яка не лише надихала, але й нещадно критикувала, також вона є прообразом таємничих жінок у його романах. Завдяки їй в романі «Подруга французького лейтенанта» є два альтернативних закінчення.

У 2004 році роман Фаулза «Маг» входив у список 100 найбільш популярних творів Англії.

«Всім нам подобається, коли нас люблять або ненавидять; це ознака того, що нас будуть пам’ятати … Тому багато хто, не здатний викликати любов, викликає ненависть. Про це теж пам’ятають».

Підготувала провідний бібліограф бібліотеки ім. М. Коцюбинського Олена Рахно.