3 грудня фотоклуб «Прекрасне поруч» разом із друзями продовжив пізнавальні екскурсії рідним Черніговом.

Цього разу ми завітали на затишну вулицю Фабричну,12 до охайного дерев’яного будиночка зі старовинним різьбленням, де колись жив і працював видатний чернігівський майстер народних музичних інструментів Олександр Шльончик.

Нас гостинно зустріла Ната Жижченко, онука Олександра Микитовича, лідерка відомого українського електро-фольк музичного гурту «ONUKA», назва якого – данина поваги про дідуся.

Ната народилася та зростала в Києві, проте своїм душевним та сакральним містом вважає саме Чернігів. Співачка розповіла нам про будинок свого роду, що був зведений у 1904 році, пережив дві світові війни та вистояв при обстрілах і цього року. Ната вдячна спільноті «Дерев’яне мереживо Чернігова», яка реставрувала різьблення на фасадній частині та допомогла зберегти оригінальний вигляд будиночку.

Ми побували у майстерні Олександра Шльончика, з якої Ната планує зробити кімнату-музей. Олександр Микитович відроджував і вдосконалював фольклорні духові інструменти поліського та інших регіонів, також займався їх реставрацією. Він, не використовуючи нових деталей, вивчивши історичну літературу, реставрував торбан (різновид бандури), що належав Тарасу Шевченку. Виготовлені його руками бандури, цимбали, гітари, домри, балалайки та інші музичні інструменти продовжують звучати по всьому світу до цього часу. Темою нашої зустрічі була насамперед діяльність Олександра Шльончика, але ми не могли не поцікавитися творчістю гурту «ONUKA», і Ната відповіла на всі наші питання.

Щиро дякуєм Наталії Василинчук за ідею та організацію заходу, Наті Жижченко за гостинність, Риті Денисенко за смачні цукерки та всім, хто прийшов на зустріч!

Автор : Олена Куннова. Фото Виктора Кошмала