Сьогодні в рубриці #БібліотекаРекомендує співробітники бібліотеки-філії № 8 радять прочитати роман Фредріка Бакмана «Чоловік на ім’я Уве».

Фредрік Бакман – відомий сучасний шведський письменник. Його книги-бестселери перекладено 25 мовами світу. Сукупний тираж книг – понад п’ять мільйонів примірників, що продаються у 40 країнах світу.

Роман Фредріка Бакмана «Чоловік на ім’я Уве» зворушливий, смішний, з нотками мудрості. Розповідає про повсякденне життя людини. Герої – люди різного віку, від дітей до пенсіонерів, не ідеалізовані, щирі у своїх почуттях.

Книга прекрасно оформлена, надзвичайно добра, написана з любов’ю і залишає після прочитання приємний післясмак.

Цитати з книги:

«Уве завжди з інтуїтивним скепсисом ставився до людей вище за метр вісімдесят п’ять. Досвід підказував: при такому рості кров просто не добирається до мозку».

«Можна витрачати час на те, щоб вмирати, а можна – на те, щоб жити. Треба йти вперед!»

«Скорбота – штука небезпечна, в тому сенсі, що, якщо люди не розділяють її, вона сама розділяє людей».

«У нинішньому світі людина старіє, не встигнувши постаріти».

«Всі люди хочуть жити гідно, просто гідність розуміють по-різному».

«Хто сам не любить самотності, того і чужа коробить».

Ви полюбите Уве!

Головний герой цієї книги – 59-річний Уве, на перший погляд, типовий старий буркотун, який нікого не любить, звик жити за своїм чітким розпорядком і не терпить, коли щось в його житті змінюється. Коли він втрачає кохану дружину – єдину людину на цілому світі, яка його розуміла, підтримувала і любила – Уве ніяк не може звикнути жити далі. Він усвідомлює, що без Соні і його життя закінчилось. Саме тому він вирішує померти. Але у Всесвіту явно інші плани на Уве. Тому кожна його спроба самогубства закінчується тим, що когось потрібно рятувати – чи то кота (Уве не любить котів, однак цього змушений взяти до себе), чи то нових сусідів (повні нездари, за словами Уве), чи то незнайомого чоловіка, чи то старого друга, з яким Уве не розмовляє вже багато років. Щоразу Уве приходить на могилу дружини і пояснює, що ніяк не може прийти до неї, поки не розгребе весь цей бедлам.

Паралельно автор розповідає про минуле Уве. Це справжній джентльмен, людина з великим серцем, яка допомогла великій кількості людей, сам того не помічаючи. Уве – справжній герой, з тих, які не прагнуть популярності, а просто роблять свою справу, тому що чітко знають – потрібно бути гідною людиною.

На початку історії Уве такий не зрозумілий і відлюдкуватий, а уже закінчуючи читати роман, він такий рідний, що ніяк не хочеться прощатися. Він просто хотів бути потрібним комусь. І такі люди знайшлися – нові гамірні сусіди.

Книга «Чоловік на ім’я Уве» точно не залишить вас байдужими.

Фільм за романом «Чоловік на ім’я Уве» увійшов до списку найбільш популярних кінофільмів Швеції всіх часів і отримав 2 номінації на премію «Оскар».

Роман Ф. Бакмана сподобався настільки, що захотілося прочитати усі інші книги автора, а саме: «Тривожні люди», «Моя бабуся просить їй вибачити», «Брітт-Марі була тут», «Речі, які моєму синові слід знати про світ», «Себастіан і троль», «Ми проти вас», «Ведмеже місто», «Шляхи життя».