Сьогодні у нашій рубриці «Чернігів на сторінках книг» пропонуємо вам ознайомитись із уривками книги «Солодкі слова: оповідання, новели» Ганни Арсенич-Баран. Це збірка «малої» прози письменниці. У книзі порушуються проблеми духовного й морального буття людини. Ганна Арсенич-Баран – відома українська письменниця, науковець, кандидат філологічних наук, доцент.

«Чи можна противитися долі? А чи й треба? Ці питання виникали в мене ще тоді, коли я в’їхала в цей древній град. Він широко розкидав рамена на Деснянські пагорби й, ніби велетень після раті, спочивав від липневої спеки. Я покохала його. Так закохуються молоді дівчата в зрілих мудрих мужів. Цей муж був сильний, але й ніжний, бо тримав на своїх долонях такі тремтливі споруди, що вони здавалися метеликами, різнобарвними й тендітними…

Я люблю його за те, що подарував мені рожеве диво мого життя – П’ятницьку церкву, за те, що звів мене з найкращими своїми людьми (то найкращі люди свого часу, сіль землі), за те, що дав змогу занурюватися в підземелля Антонієвих печер, за те, що подарував миті віртуального спілкування з Коцюбинським і реального – з його нащадками, за те, що на стародавньому Валу я впірнула у велич свого народу, за те…

Я покохала б його навіть лише за те, що осклілого морозяного ранку на могилі Михайла Коцюбинського, покритій кригою, хтось руками відігрів ім’я письменника, і воно, золотом писане, стало єдиним, що можна було розрізнити в цьому обледенілому світі» [с.6].

«У Чернігові вже весна, а на Валу ще лежить старий і огидний сніг. Заплющую очі, щоб не бачити його, але він хрупає під ногами – і боляче віддає в кістках. Біжу на сонце, знову пливу, дивлюся на небо й уже не збагну, що це: небо чи море. Але в Чернігові немає моря. Напевно, морем стала я сама й затоплюю, ні-ні, омиваю це місто. Тулюся до його куполів, огортаю хвилею театр, бушую душами людей, що снують вулицями» [с.11].

#ЧернігівНаСторінкахКниг

1 зображення – обкладинка книги.

2 зображення – П’ятницька церква. Фотографія Олени Куннової.

3,4 зображення – Катерининська церква на Валу. Фотографії Олени Куннової.

Арсенич-Баран Г.В. Солодкі слова: Оповідання, новели. – Чернігів.- 2009.- 176с.