2 квітня – 216 років з дня народження Ганса Християна Андерсена

2 квітня 2021 року виповнюється 146 років найвідомішому у світі казкарю, датському письменнику Гансу Християну Андерсену. З його казками зростало не одне покоління дітей, хоча сам Андерсен не вважав себе дитячим письменником. Втім сорок років поспіль напередодні Різдва він дарував дітям нову казку і це було доброю традицією. Діти з нетерпінням очікували новий твір казкаря. Саме завдяки цікавим та добрим казкам Ганс Християн Андерсен став всесвітньовідомим, хоча крім казок написав багато п’єс, романів, подорожніх замальовок, нарисів, тощо. Письменника володів справжнім художнім талантом і неперевершеною уявою. В його казках реальність поєднується з фантастикою, в них багато гумору та сатири, а герої дивовижно сучасні та й сьогодні дарують оптимізм на надію на краще. «Стійкий олов’яний солдатик»,«Снігова королева», «Дюймовочка», «Русалонька», «Кресало» – це лише невеликий перелік найулюбленіших казок Ганса Християна Андерсена, які знають та люблять в усьому світі.

Всього, за даними дослідників творчості та життя письменника, він написав 212 казок. Хоча Андерсен ображався коли його називали дитячим казкарем, він наказав, щоб біля його пам’ятнику, який за задумом постать повинні були оточувати діти, не було жодної дитини. Цей пам’ятник встановлений у центрі Копенгагена ще за життя письменника, стоїть він там і досі. Казкар у кріслі з книжкою на самоті.

Щороку 2 квітня світова спільнота відзначає день народження письменника, в усьому світі святкується Міжнародний день дитячої книги. З 1956 року Міжнародною радою з дитячої книги присуджується Золота медаль Ганса Християна Андерсена вища міжнародна нагорода у сучасній дитячій літературі. Майже півтора століття Ганс Християн Андерсен – національна гордість Данії та люблять та читають його твори в усьому світі. Маргарита Бордонос