«Світ без любові — мов той вітер за вікном. Ані доторкнутись, ані вдихнути»

12 січня народився Харукі Муракамі – культовий письменник, що показав світу Схід із його самобутньою культурою та відродив інтерес до японської літератури.

Х. Муракамі навчався на театральному факультеті престижного японського університету Васеда і отримав диплом драматурга, та писати нудні сценарії йому було нецікаво.

Цікавила джазова музика. Тож протягом 7 років Муракамі керував власним музичним баром… до того часу, коли на бейсбольному матчі несподівано подумав, що міг би писати.

У підсумку, в 73 роки, письменник має 14 романів, 12 збірок оповідань, 2 книги документальної прози, чотири екранізовані романи. Його книжки стали популярними в усьому світі, перекладені п’ятдесятьма мовами.

У багатьох своїх творах Муракамі говорить про майбутнє людства, деякі із книжок можна вважати попередженням або настановою, чого не треба робити, аби уникнути помилок.

2016 року письменник отримав премію Г. К. Андерсена із формулюванням «За сміливе поєднання класичної оповіді, популярної культури, японської традиції, фантастичного реалізму та філософських роздумів».

Також Харукі Муракамі займається перекладами європейських авторів рідною мовою, завдяки чому японці познайомились із творчістю Трумана Капоте, Джона Ірвінга, Френсіса Скотта Фіцджеральда. Переклад роману Селінджера «Над прірвою у житі» було продано рекордним накладом .

Життя в невеликому селі, літературна творчість, котики, біг та джазова музика із сорокатисячної колекції платівок – світ Харукі Муракамі, завдяки якому народжуються історії про звичайних людей, з якими відбувається незвичайне.

«Визнач мету – і стежка спроб та помилок приведе тебе до бажаного»

Підготувала Олена Рахно, провідний бібліотекар відділу обслуговування бібліотеки ім. М. Коцюбинського.

Використано матеріали з відкритих джерел.