Відділ комплектування і обробки літератури Чернігівської міської бібліотеки рекомендує до прочитання книгу Йорна Глієра Горста «Код Катаріни», що вийшла в 2019 році у видавництві «Нора Друк», серія «Морок».

Йорн Лієр Горст- один з найвідоміших норвезьких детективістів. Його ім’я посідає перші позиції списків бестселерів Норвегії впродовж багатьох років.

Колишній офіцер поліції і слідчий, Йорн Лієр Горст займається виключно літературною діяльністю. Серія про головного героя тетралогії Вістінга адаптована в телесеріал. Роман «Код Катаріни» перший у тетралогії «Cold Cases» (нерозкриті справи).

   Катаріна зникла 24 роки тому. Її справа так і могла б лежати на полиці з нерозкритим злочином, якби не впертість інспектора Уільяма  Вістінга, котрий ніколи про це не забував. Щороку в день зникнення Катаріни, Вістінг відвідував її  чоловіка, людину, перед якою інспектор почувався винуватим. Бо не зміг йому допомогти.     Перед зникненням Катаріна залишила зашифровану записку, яку так ніхто і не зміг розгадати. Скільки б Вістінг не перечитував цю справу, відповідей так і не знаходив. Але ось пропадає ще одна жінка, а з нею і чоловік Катаріни. У Вінстона  виникають підозри щодо чоловіка Катаріни. Інспектор сумнівається: він шукає друга чи злочинця? А нові технологічні можливості, як то ідентифікація особи за допомогою ДНК тестів, а також новітні методи в ідентифікації відбитків пальців дають новий подих справі про зникнення іншої дівчини, Надії Крог, тільки підозрюваним в справі виявляється чоловік зниклої Катаріни. Інспектору Вістінгу  доведеться покопирсатися в минулому, щоб віднайти всю правду і розкрити всі секрети в цій давній історії. Роман рекомендуємо всім шанувальникам напруженого детективу. Він вартий того, щоб його прочитали.