Клод Моне

Гру 3, 2020

«Я б хотів малювати так, як співає птах»

14 листопада 1840 року народився Клод Моне – відомий французький живописець. Саме його робота «Враження. Схід сонця» (фр. Impression, soleil levant, 1872 р.) дала назву цілому напряму в мистецтві – імпресіонізму.

Народився майбутній художник у Парижі у родині бакалійника. Клод не пішов шляхом батька, як той бажав, а зацікавився живописом. Почав малювати карикатури, які з успіхом продавалися у родинній бакалійній крамниці.

Коли хлопцю було п’ять років, родина переїхала до Нормандії у місто Гавр. Там відбулося знайомство з першим вчителем Клода Моне – Еженом Буденом.

У 20-річному віці майбутнього художника призвали до армії. Там він через два роки захворів, і родина допомогла йому відкупитися від служби.

Клод повернувся до Франції, вступив до університету, але не закінчив його. Залишивши навчання, перейшов до студії живопису Шарля Глейра. Там знайшов однодумців, з якими й було створено осередок зародження імпресіонізму.

Клод Моне був двічі одруженим. Перша дружина подарувала йому двох синів. Пережив обох дружин та старшого сина.

Під кінець життя Клод Моне мав проблеми з зором, переніс декілька операцій, але писати картини не припиняв. Під кінець життя художник все-таки втратив зір. «Усе позаду. Я сліпий. У мене більше немає ніякого сенсу жити далі».

Помер видатний живописець 5 грудня 1926 року.

Книги про життя і творчість Клода Моне з фонду читального залу бібліотеки.