«Відкривати якусь таємницю буття – це просто безглуздо, бо усі це знають. Треба писати цікаво розказані історії, щоб від них неможливо було відірватись»

Андрію Кокотюсі

17 листопада – 50!

Письменник, що вважає свою діяльність не творчістю, а виробництвом – кожного дня друкує 20-25 тисяч знаків. Читає по 100 сторінок в день, та ніколи не дає порад щодо вибору літератури, адже все індивідуально. Він переконаний, що читання повинно бути модне як процес, і не повинно бути модно читати певних авторів.

Кокотюху називають батьком «українського готичного детективу», хоча сам автор вважає, що в його текстах присутня швидше неоготика, напряму пов’язана з суспільними та соціальними проблемами України. У 2012 році письменник отримав спеціальну відзнаку «За кращий історико-патріотичний твір» на «Коронації слова». Рукопис під назвою «Червоний» виданий книгою того ж року. Того ж року разом із 25 колегами отримує відзнаку «Золотий письменник України» – як автор, чий сукупний тираж перейшов позначку 200 тисяч примірників.Книжки Андрія Кокотюхи виходять практично в усіх провідних українських видавництвах: «Фоліо», «Нора-Друк», «Клуб Сімейного Дозвілля», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Богдан», «Віват». Історії деяких творів:«Шлюбні ігрища жаб» побачили світ лише тому, що автор рукопису посперечався з колегами: в Україні можна писати кримінальні романи українською.«Нейтральна територія» – роман жахів, написаний під час перебування автором у глибокій депресії після втрати роботи та засобів для існування. Єдиний твір, відзначений «Коронацією», який не приніс автору грошової винагороди.Роман «Мама, донька, бандюган» спочатку писався як мелодрама на замовлення журналу «Жінка». Але потім, коли журнал на деякий час припинив вихід, перетворився на кримінальну мелодраму. Роман «Повзе змія» почався з замітки кримінальної хроніки. Сюжет був втілений у документальному фільмі, кількох нарисах, романі та художній стрічці. Найбільший за обсягом роман А. Кокотюхи. Для його завершення автор серед ночі консультувався з психологічною службою телефонної підтримки. Вважається найстрашнішим, найжорсткішим та найактуальнішим твором А. Кокотюхи сьогодні. Є одним із улюблених творів автора.Роман «Аномальна зона» з`явився після сезону роботи А. Кокотюхи як тележурналіста і сценариста на проекті «Паралельний світ». Місця з аномальними властивостями та більшість химерних персонажів, із якими спілкуються герої, мають реальних прототипів. Діалоги в романі – частково розшифровані реальні інтерв’ю.