Сьогодні у рубриці «Чернігів на сторінках книг» пропонуємо вам ознайомитись із уривками детективу Маргарити Хемлін «Дізнавач».

Ця книга визнана найкращою серед романів останніх десятиліть про повоєнну епоху. Події відбуваються у м.Чернігів. «Тоді я працював в органах міліції в місті Чернігові Української РСР. У чудовому краю, де кожна людина могла слухати солов’їв і шум тополь на старих вуличках. Милуватися календарем із квітів на центральній площі. Гуляти поряд із пам’ятниками сивої давнини» [с.3]. «Чомусь вибрав новий маршрут – від свого помешкання до річки – Стрижня. Можливо, потягло глянути на військовий шпиталь, в якому довгий час лежав, заліковуючи поранення після перемоги і де доля щасливо звела мене з моєю дружиною Любочкою» [с.9].

«Троїцька гора біля Антонієвих печер була найбільш закинутим місцем Чернігова. Ніяких розбійних нападів тут не відбувалося. Навіть п’яні і безвідповідальні закохані парочки в пошуках притулку для розваг обходили печери стороною. До того ж непрохідні хащі. Зарості будяка заввишки з людину» [133].

#ЧернігівНаСторінкахКниг

1 зображення – Красний міст через р.Стрижень. Фото Віктора Белоусова. Режим доступу: http://surl.li/znrq

2 зображення – р.Стрижень (фотографія минулого століття). Режим доступу: https://cheline.com.ua/…/na-krasnomu-mostu-v-chernigovi…

3 зображення – Болдина гора. Режим доступу: https://ru.yonik.me/park-boldyna-hora

4 зображення – Болдина гора (фотографія ХХ ст.). Режим доступу: https://www.gorod.cn.ua/blogs/art_24649.html Хемлін М. Дізнавач: Детектив. – Х.: 2016.- 384С.