«Навчись мріяти, але не стань рабом мрії»

28 березня 1936 року народився Маріо Варгас Льоса — перуанський прозаїк, один з найвидатніших латиноамериканських письменників сучасності. У своїх творах він нещадно критикує диктаторські режими, мілітаризм та будь яке насильство над особистістю. За свою творчість отримував престижні нагороди: у 1994 – премію Сервантеса, 1995 – Єрусалимську премію, а у 2010 році – Нобелівську премію з літератури.

«Про літературу:

Люди ніколи не бувають задоволені своїм життям. У всіх нас є фантазії, завдяки яким ми хочемо більшого, ніж у нас є. Література заповнює цю порожнечу, що існує у всіх людей. Завдяки літературі ми можемо жити іншим життям, переживати щось абсолютно відмінне, переміщуватись у просторі й часі. Можемо переживати пригоди, кохання й інші неймовірні почуття.

Завдяки книжкам наш досвід збагачується. Література відкриває нам очі, показує, наскільки складний цей світ, тому література – це назавжди. Хороші книжки роблять нас критичними, вчать дивитись на життя з різних точок зору, бачити, що добре, а що погано. І ми розумієм, що потрібно змінити, аби світ став кращим.

Література – це найпотужніша сила для реформ.

Хороша література – це завжди протест проти беззаконня, насильства, і мені здається, що це легко довести. Усі без винятку диктатури – військові, ідеологічні чи релігійні – завжди дивились на книжки з недовірою і вважали їх небезпечними для себе!»

Підготувала провідний бібліограф бібліотеки ім. М. Коцюбинського Олена Рахно.