28 липня відзначаємо 75-річчя від дня народження українського прозаїка, критика, літературознавця, публіциста Михайла Слабошпицького (1946 -30 травня 2021).
Українська письменниця Любов Голота зазначає: «Здається, він прочитав усе, що виходило в Україні протягом (щонайменше) пів сторіччя. Його уваги не минала жодна світова книжкова новинка, він оперував сотнями імен. Його знання, ерудиція, інтелект – неймовірні. Вечори в Будинку вчителя, в книгарнях, Музеї літератури, зустрічі в університетах, у районних та міських авдиторіях… Як він поєднував роботу за письмовим столом з організаційною, видавничою, з постійною готовністю долучитися до українських важливих справ – від порятунку паперових видань до свого дітища – Міжнародного конкурсу української мови імені Яцика, до якого долучилися тисячі школярів, курсантів, студентів?! Ті, хто товаришував із Михайлом, знають його прекрасну здатність озватися саме тоді, коли потрібен його голос».
Михайло Слабошпицький – автор книг “Никифор Дровняк із Криниці”, “Веньямін літературної сім’ї (Олекса Влизько)”, “З голосу нашої Кліо”, “Поет із пекла (Тодось Осьмачка)”, “Пейзаж для Помаранчевої революції”, “25 поетів української діаспори” та ін. Творив письменник і для дітей («Славко й Жарко», «Хлопчик Валь», «Озеро Олдан», «Папуга з осінньої гілки»).
З 1995 року Михайло Федотович був директором видавництва «Ярославів Вал». Від 2006 року – секретарем ради Національної спілки письменників України. 2005 року став лауреатом Національної премії України ім. Тараса Шевченка за роман-біографію «Поет із пекла».
На тлі фотографія Олени Куннової ( Елена Куннова ).
Цитату взято із сайту: https://zbruc.eu/node/105471
Початок форми