Цього року “Покровська книжкова толока” в Чернігові запросила на гостини письменників з усіх куточків України.

Коштовним набутком нашої бібліотеки стали нові книги з автографами авторів. Пропонуємо увазі наших користувачів шість книг різних жанрів на різні смаки.

Збірка Любові Долик «Ліки від хаосу» (Київ, видавництво «Український пріоритет», 2020 рік) стане до вподоби шанувальникам вишуканої поезії. Вона торкнеться вашої душі бальзамом ніжної, чуттєвої, теплої направду  жіночої поезії. Віршовані образки Любові Долик про те, що милує серце – про тиху осінь і теплу весну, про літній морський відпочинок і білу чисту зиму, про жіноче щастя і про щиру любов до Великої та малої батьківщини.

Наступні дві книги – романи Євдокії Макаренко «Серце жінки» та «Невинна кров» (Житомир, «Видавець О.О. Євенок», 2020 та 2019 роки відповідно). Історії про жінок і дівчат та для жінок і дівчат. Насичені сюжети, схожі на улюблені серіали.

Сюжети розповідають і про долю доньки козацького отамана, яка водночас була і вправною «амазонкою» і рятівницею  свого доленосного кохання, і про родинне прокляття, яке спокутують жінки двох сімей, і перервати ланцюг втрат і горя може тільки палка любов і самозречена відданість. Читачки скупаються у чудовій українській мові, їм смакуватиме неспішний, але насичений подіями, плин оповіді.

Дівчата дізнаються багато про чари і замовляння, авторка навчить їх правильно сфокусувати свій погляд на парубочі і дівочі принади. Жінки зможуть поплакати над нелегкою жіночою долею, але сльози ці будуть легкі і заспокійливі. Одним словом, Євдокія Макаренко вміє зачарувати.

Роман молодої письменниці Поліни Кулакової «Усі їхні демони» (Вінниця, видавництво «Дім химер», 2020 рік). Одразу зазначимо, що тема важка – трагічна доля дітей і дорослих, які створюють або вимушені жити в неблагополучних родинах.

Такі родини вражені різними соціальними недугами – алкоголізмом, наркоманією, а іноді просто нелюбов’ю, навіть ненавистю. Страшно пройти шлях героїв роману і навіть благополучне закінчення оповіді не рятує від розпачу. «Що далі?» – це питання залишиться відкритим. І це на щастя, тому що такі проблеми необхідно обдумувати і проговорювати.

Черга чоловічої прози. Книжкова толока познайомила нас з двома творами однакової тематики, але це абсолютно різні за  тональністю книги.

Антивоєнний роман Віталія Запеки «Цуцик» (Житомир, «Видавець О.О. Євенок», 2019 рік) – це по-чоловічому сентиментальна історія цуценяти, що народився в зоні бойових дій.

Звісно, що історія собаки тісно пов’язана з історіями людей, які почергово стають її господарями. Приємно, що письменники-чоловіки і в наші непривабливі часи можуть бути романтиками з відкритими серцями  і щирими душами. Сподіваємося на таку ж щиру реакцію читачів цього роману.

Збірка оповідань Влада Сорда «Безодня» (Вінниця, видавництво «Дім химер», 2019 рік)  – це суто чоловіче читання, принаймні за відверто провокативною лексикою.

Але і тут крізь страшні воєнні історії проростають чоловіча ніжність і сувора любов. Бо такими є умови вищої справедливості.

Війна закінчиться, забере з собою смерть і страх, підлість і бруд. Зародиться нова чиста дійсність, а у Влада Сорда вийдуть з-під пера(або з-під комп’ютерної миші) невимовно красиві оповідання про мирне життя.

Бажаємо нашим письменникам творчої наснаги, їх книгам – довгого життя, а нашим користувачам – приємного читання!

Гайова О., зав. відділу обслуговування ЦБ ім. М. Коцюбинського.