13 квітня відзначаємо 115 років від дня народження української письменниці та педагогині Оксани Іваненко, автора багатьох дитячих творів та романів-біографій про класиків української літератури.

Оксана Іваненко народилась у Полтаві у сім’ї редактора газети й вчительки притулку для сиріт. У чотири роки вона вміла читати, в шість років написала перше оповідання, у 12 років – давала уроки, в 15 – вступила до Полтавського інституту народної освіти.

У 20-ті роки ХХ століття дитяча безпритульність набула загрозливих масштабів, тож масово почали відкривати дитячі будинки. В одному з них почала працювати майбутня письменниця. Саме тоді розвинувся її талант, адже потрібно було писати вірші, казки, сценарії для вихованців, а готового матеріалу бракувало.

У 1923 році Оксана Дмитрівна перевелась до Харківського інституту народної освіти на факультет соціального виховання, працювала вчителькою в колонії, якою керував відомий педагог Антон Макаренко.

У 1925 році в журналі «Червоні квіти» (нині «Однокласник») вийшло перше оповідання Оксани Іваненко «До царя», а в 1930 – збірка оповідань «Майка та жабка».

Основним напрямком своєї творчості вона вибрала казки, за її життя вийшло майже 50 книжок з творами для дітей.

Корній Іванович Чуковський  написав про молоду письменницю: «Серед казкарів Оксана Іваненко посідає особливе місце. Вона уподобала жанр напівчарівної казки з пізнавальним, природничим ухилом. Хоч у сюжетах її казок і проявляється певна доля фантастики, хоч і бурульки, і тварини, і квіти, й дерева розмовляють у них людською мовою, фантастика – лише ошатне прикриття, футляр для тих наукових відомостей, які приховані всередині».

У 1939 році Оксана Іваненко написала оповідання про дитинство Тараса Шевченка «Чорний шлях», ним вона започаткувала велику справу свого життя. Протягом двадцяти років вона працювала над роботою про шлях великого поета: відвідувала архіви, бібліотеки, їздила по місцях, де він жив. У 1961 році світ побачив роман «Тарасові шляхи», за який письменниця отримала літературну премію імені Лесі Українки.

Письменниця відома і як перекладачка, у її доробку – оповідання П. Бажова, твори В. Короленка, Л. Толстого, казки Андерсена та братів Грімм.

Підготувала провідний бібліограф бібліотеки ім.. М. Коцюбинського Олена Рахно.