14 березня 2023 року 55-річний ювілей святкує Олена Михайлівна Конечна – знана чернігівська журналістка, письменниця, голова обласної організації Національної спілки письменників України.

Вже перша збірка оповідань, яку Олена Конечна надала на Міжнародний конкурс молодих літераторів «Гранослов-99», принесла їй перемогу. А через два роки в цьому ж видавництві вона дебютувала книжкою «На березі дощів».

Олена Конечна – представник сучасної урбаністичної літератури. Творча палітра авторки багата і розмаїта: вірші, оповідання, психологічні новели, романи.

Художня майстерність творів визнається ведучими корифеями пера як «письмо високого рівня…, у якому висвічуються всі грані людської душі,.. що не дає людині бути лише біологічною істотою на землі!» (В. Мастєрова).

Творчий доробок Олени Михайлівни відзначено літературною премією В. Блакитного (2000), обласною літературно-митецькою премією ім. М. М. Коцюбинського (2011), премією ім. Леоніда Глібова (2023) [за книгу «Вишнева кісточка»].

До цих творчих надбань ювілярку привів багатий життєвий досвід, який вона набула після закінчення середньої школи (до речі, з золотою медаллю) та біолого-ґрунтознавчого факультету Ленінградського державного університету (1991); два роки працювала інспектором державного комітету з охорони природи; з лютого 1994 року – редактор РВК «Деснянська правда», а потім була кореспондентом газети «Деснянська правда», де висвітлювала діяльність правоохоронних органів. Цей період свого життя письменниця жартома й досі називає «моє кримінальне минуле» і завдячує йому написанням книги «Озброєний янгол» (серія «Детектив, пригоди, містика»).

До улюбленого жанру автора відноситься авантюрний роман «За ґратами раю» («З вами цього не трапиться» (2006) та «Синдром Роксолани» (2010)). Твори різних часів увійшли до збірки «Час у пригорщах», де вона створює свій неповторний світ у філософсько-психологічних новелах та оповіданнях.

У співавторстві з Аллою Сокол було написано близько двадцяти книг для дітей: оповідань, казок, книжок-альбомів. Три – «Повчальні пригоди хлопчика Колі», «Лісові художники», «Моя країна – Україна» – побачили світ на замовлення Державного комітету телебачення та радіомовлення за державною програмою «Українська книга».

За цією ж програмою у 2005 році вийшла казкова розповідь – «Копійчині мандри» – про пригоди маленької Копієчки, яка силою обставин стикається з різними проявами світу людей. Авторка переконана в тому, що діти третього тисячоліття – «це нова планета, яка живе за своїми законами», та вбачає свою місію в тому, щоб допомогти маленьким читачам навчитися вірно поводитися у різних ситуаціях.

За словами ювілярки, вона – велика мрійниця, що й підштовхнуло стати письменницею. Адже все, що не вдається втілити в життя, реалізує у власних творах. На питання «Яке у Вас хобі?», вона відповідає: «На сьогодні книги – це й хобі моє, і професія. Читати книжки інших авторів – це хобі, писати власні тексти – професія»

Все життя ювілярка, за її словами, послуговується особистою установою про формування масового українськомовного читача, для якого читання було б необхідним аспектом існування.

Використані джерела:

Леус В. М. Твори, співзвучні часові: літературні портрети письменників Чернігівщини / В. М. Леус ; ред. В. М. Сапон. – Чернігів, 2014. – С. 20-24.

Мастєрова В. Всі грані людської душі / В. Мастєрова // Деснян. правда. – 2002. – 10 січ.

Ясенчук Я. Новий голова організації / О. Ясенчук // Біла хата. – 2013. – 25 трав.

Підготувала О. Чирик, бібліограф ЦМБ ім. М. М. Коцюбинського.