Сьогодні в рубриці #БібліотекаРекомендує провідний бібліотекарь ВК Анастасія Бойко радить прочитати книгу Олени Печорної “У затінку земної жінки”

Сьогодні я перегорнула останню сторінку нової книги нашої чудової письменниці Олени Печорної «У затінку земної жінки». Я у захваті! Червоною ниткою через увесь твір проходить любов. Любов, лагідність, мудрість земної жінки. Любов до дітей, чоловіка, любов до всього, що її оточує. В книзі проведено дві паралелі: життя австрійки Франциски, що долею була закинута в Україну 20-их років минулого століття, і де їй довелося прожити все своє життя. Хоч і випадала нагода виїхати на батьківщину. І доля нашої сучасниці Жанни Коломієць, талановитої журналістки. Обоє любили свою сім*ю, дітей, чоловіків. Клопоталися про їх побут, тривожилися за здоров*я. І Франциска і Жанна опинилися у с. Горбів Чернігівської губернії, але в різні часи. Як австрійка з любові до чоловіка , до дітей призвичаїлася до життя селянки 20-30х років минулого сторіччя, до важкого побуту. Так і Жанна, столична жителька, потихеньку сприймала сільський побут.

Жанна вагітна третьою дитиною. Клопочеться про здоров*я і добробут своїх діток. Так і Франциска віддає своїм дітям і любов і ласку, але хвороби забирають спочатку сина Іванка, за тим Марію, вже дівчиною-підлітком, далі знову сина. Скільки горя пережила ця свята жінка! А в часи німецької окупації, змогла не жаліючи себе, знаючи, що важить всією своєю сім*єю, захистити односельців від знищення.

Авторка розкішною українською мовою передає емоції читачеві.