Сьогодні в рубриці #БібліотекаРекомендує бібліограф 1-ї категорії Валентина Андросенко радить серію книг доктора філософії, відомого дитячого психолога Оскара Бреніф’є «Мистецтво мислити». Ці книги розраховані на дітей віком від 6 до 12 років та їхніх батьків.

В нашій бібліотеці є 3 книги цієї серії: “Що таке почуття?”, “Що таке щастя?”, “Хто Я?”.

У книзі “Що таке почуття?” автор ставить ряд важливих запитань, які спонукають дитину до допитливості та діалогу з дорослими, зокрема:

– Що краще: бути на самоті чи з друзями?

– Чому я сварюся з тими, кого люблю?

– Чи заздрю я братам і сестрам?

Психолог пропонує до кожного запитання кілька відповідей. Деякі з них загадкові, деякі дивні, деякі очевидні, але всі вони спонукають дитину до роздумів.

Ця книга навчить дитину самостійно мислити і робити висновки, розвивати діалог зі своїми батьками.

У книзі “Що таке щастя?” Оскар Бреніф’є пропонує не давати дітям готових відповідей, а змалечку розвивати в них здатність думати, відмовлятися від шаблонних відповідей, бачити різноманіття світу і не боятися думати інакше.

Оскар Бреніф’є в співпраці з ілюстраторкою Катрін Мьорісс навчать свого читача водночас витати у хмарах і міцно стояти на землі, бо в житті так легко щастя не здобути.

Третя книга серії – “Хто я?” . Сьогоднішні діти ростуть розумними і ерудованими завдяки різноманітним факторам: книгам, школі, батькам, інтернету та друзям. Але часто на прості запитання вони не можуть дати відповідь, зокрема:

– Чи подобається мені дорослішати?

– Чи цікаво мені рости і змінюватись?

– Чи закохуються лише дорослі?

Книга добра, наївна, спокійна, корисна, веде до взаєморозуміння, споріднення душ і думок та прагнення не загубитися в цьому складному світі реальності. Вона допоможе почути інших і порозумітися батькам і дітям. Бо проблема «батьки і діти» актуальне і в наш час.