«Якщо у мене немає ідеї, я не пишу» – творче кредо Патріка Зюскінда.

Двоє гімназистів мріяли про майбутнє. Один з них задумав написати книгу, яка забезпечила б його на все життя. Так і сталось. Історія одного вбивці, що мав надзвичайний нюх, принесла його творцю близько 20 мільйонів євро. Легенда? Цілком можливо…

Але більше поціновувачів німецькомовної літератури було хіба що у твору «На західному фронті без змін» Еріха Марії Ремарка.

Патрік Зюскінд народився 26 березня 1949 року в Баварії в сім’ї перекладача й письменника Вільгельма Еманюеля Зюскинда.

Патрік часто грав для гостей батька на фортепіано і ставився до занять музикою серйозно, та професійним музикантом не став. Але музика стала важливою частиною його літературних творів.

Після закінчення школи Зюскінд вивчав середньовічну та сучасну історію у Мюнхенському університеті. Диплом він так і не отримав – без будь-яких пояснень покинув навчання. Відомо про перші місця його роботи: працівник компанії Сіменс, піаніст у танцювальній залі, тренер з настільного тенісу. У вільний час писав короткі оповідання та кіносценарії.

Відомим письменником Зюскінд став у 1985 році після виходу роману “Парфуми. Історія одного вбивці”, який більше восьми років був у списках книжок, що найкраще продаються. «Парфуми» – твір-алюзія: про генія та його злочини, про абсолютну владу, яку можна отримати і від якої ж можна загинути. Багатьом цей твір нагадав про Адольфа Гітлера та Третій рейх.

Перед написанням письменник провів величезну роботу: дізнавався про секрети парфумерії від фахівців фірми «Фрагонар», опрацював величезну кількість літературних та культурологічних джерел.

Автор вважав свій роман таким, що його й читати не варто, тож спочатку випустив невеликим накладом у 10 тисяч. На сьогодні «Парфуми» перекладено 49 мовами, навіть «мертвою» латиною, загальний наклад – 20 мільйонів.

Зюскінд не мав наміру стати відомим, будь-які літературні премії, якими нагороджували «Парфуми», він не прийняв. Письменник – абсолютно не публічна персона, у Німеччині його називають письменником-фантомом та генієм закулісся.

«Немає такої людської фантазії, яку б з легкістю не перевершила реальність»

Підготувала провідний бібліограф бібліотеки ім. М. Коцюбинського Олена Рахно.