Рік Лесі Українки відзначився ще однією подією для Чернігівської міської комунальної ЦБС. Наш бібліотечний фонд поповнився Повним академічним зібранням творів Лесі Українки , яке видано в Україні до 150-ти річчя від дня народження Лесі Українки в 14 томах, чим завдячуємо КЗ «Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка».
Ініціатива реалізації проєкту належить Мінкульту України. Над підготовкою 14-томника працювали близько 30 найкращих фахівців у царині науки про Лесю Українку із Волинського національного університету імені Лесі Українки, а також інших закладів вищої освіти та академічних установ Львова, Чернівців, Рівного, Житомира, Острога, Києва. З початку 2020 року до проєкту долучився Український інститут книги.
Восени 2020 року матеріали всіх 14 томів упорядкували та передали спеціально сформованому колективу випускових редакторів, дизайнерів-верстальників та коректорів, які підготували друкарські та інтерактивні електронні макети видання.
Зібрання творів видано в м.Луцьк Волинським національним університетом імені Лесі Українки.
Загальний тираж видання – 1500 комплектів зібрання творів.
До зібрання увійшли всі знайдені на сьогодні тексти письменниці. Серед них – відновлені фрагменти та матеріали , вилучені цензурою в попередніх виданнях, переклади, записи народної творчості, драматичні, поетичні, ліро-епічні твори, художня проза, літературно-критичні та публіцистичні статті мисткині тощо. Також додані розлогі текстологічні, історико-літературні та реальні (контекстуальні) коментарі.
Запрошуємо до бібліотеки усіх шанувальників творчості Лесі Українки.