Сьогодні в рубриці #БібліотекаРекомендує бібліотекар сектору соціокультурної діяльності ЦБ ім. М. Коцюбинського Катерина Дмитренко рекомендує прочитати науково-фантастичний роман жахів «Я – легенда» американського письменника Річарда Метісона. Книга була написана ще 1954 року, але залишається цікавою й нині.
Після видання роману «Дракула» Брема Стокера тема вампірів набула великої популярності в літературі. Як зазначає сам автор «Я – легенди», задум написати книгу з’явився після перегляду фільму жахів «Дракула» (1931 рік).
Тема всесвітнього апокаліпсиса внаслідок пандемії, опис вампіризму як хвороби, образи вампірів та зомбі – все це ми можемо знайти на сторінках роману Річарда Метісона. Книга поєднує в собі давні легенди про вампірів та традиції високої літератури. Під час читання роману відчуваєш усе так, як відчуває головний герой, бачиш світ його очима. Майстерно змальовані почуття, переживання не залишають нікого осторонь. «Я – легенда» змушує серце битися швидше. Ми дізнаємося про приголомшливі філософські висновки автора про фінал людської цивілізації.
Про що ж ця книга? Роберт Невілл – єдиний, хто не перетворився на вампіра. Головний герой шукає розгадку, як діє страшний вірус, як його можна знищити. Невілл має свою фортецю – будинок, у якому жила колись його сім’я. Але тепер він залишився самотнім. Усе буття перетворилося на пошуки і змагання за своє життя з вампірами, які щоночі оточують будинок Роберта. Чи зможе головний герой не втратити себе у цій боротьбі? Чи зможе і надалі жити самітником?
За мотивами книги знято три фільми. 2008 року роман відзначено премією «Геффен» як найкращий твір наукової фантастики, 2011 року – Премією Брема Стокера як вампірський роман століття.

#Читайдосягай