Сьогодні в рубриці #БібліотекаРекомендує завідувач бібліотеки-філії № 3 для дітей Галич Ірина радить прочитати книгу «Хресна проща» Романа Іваничука.

Роман Іваничук – майстер історичної прози. Його романи дуже потужні, всебічні, з великим спектром подій і характеристик. Одним з останніх романів є «Хресна проща». Сюжет цієї книги хронологічно поділений на три частини, але вся історія обертається навколо однієї місцини – Страдчівського монастиря на Галичині. Роман охоплює три епохи – це період Монгольської навали і Початок Другої світової війни. А третя епоха – вона ж перша в романі – це період хрущовської відлиги, 1950-60-ті роки. Зав’язка твору відбувається саме в період Хрущовської відлиги. Група студентів засновує свій таємний клуб за інтересами – «Домороси», і під час зустрічей молодь обговорює табуйовані для того часу теми. Групу швидко викривають, але один з них – головний герой Ігор Романюк – встигає ознайомитись з легендами про Страдчівський монастир і про отця Миколая Конрада, якого «Совєти» вбили в 1941 році. Ігор Романюк починає писати історичний роман про монастир, і ця історія нас переносить в далеке 13 століття до Данила Галицького і його нащадків, які протистоять монгольській навалі.

Насправді роман дуже цікавий, написаний за канонами історичної романістики; герої і події описані настільки детально і глибоко, що не повірити їм просто неможливо.#ЧитайДосягай