«Немає більшого щастя, аніж відчувати, що тебе люблять і радіють твоїй присутності»
21 квітня виповнюється 205 років англійській письменниці Шарлотті Бронте.
38 років життя, чотири великих опублікованих твори, які протягом століть притягують читачів.
Роман «Джейн Ейр» був екранізований дев’ять! разів і входить у першу десятку кращих книг за версією ВВС.
В чому секрет такої популярності? Письменниця яскраво й правдиво зображала дійсність, уміла передати настрій іншої людини настільки тонко й глибоко, що читачі відчували себе на місці головних героїв. А ще, можливо, через той факт, що письменниця через головну героїню – свій прототип – в період суворих правил вікторіанської епохи показала, що жінка не тільки може, але й повинна відстоювати свої права та почуття. Саме завдяки стійкому характеру Джейн Ейр зародився феміністський літературний рух.
Позбавлена батьківської уваги, зростаючи серед суворої, бідної на кольори місцевості та її непривітних мешканців, разом із сестрами Шарлотта вигадала уявний світ, у якому все було геть інакшим. Так виникли перші казки і вірші, які старанно занотовувались, а згодом створювались власними руками книжечки. Одне з таких домашніх видань було продане на аукціоні в Парижі за 780 тисяч євро. Книжечку у шкіряній обкладинці на двадцять сторінок розміром 3,5 на 6,5 сантиметрів, що містить три оповідання Шарлотти Бронте, придбала британська Спільнота Бронте.
Жінка-письменник – неймовірне поєднання в ті часи, тож подаючи перші твори до публікації, довелось придумати чоловічий псевдонім. Тож «Джейн Ейр» надійшов у видавництво під іменем Каррер Белл.
На відміну від головних героїнь тогочасних романів – неймовірно прекрасних – Джейн була непоказною, але настільки сильною та багатогранною натурою, що її неможливо було не помітити. Роман, в основу якого покладена реальна історія про глибоке справжнє кохання й неймовірний відчай, відразу здобув величезний успіх, адже це була революція в літературі.
Все, що відбувалось у життя письменниці, відображене в її творах: втрата рідних, принизливі притулки, безправність жінки. І надія, що все можливо змінити, якщо у тебе сильний характер!

«Немає потреби повертатись у Минуле, якщо Теперішнє настільки визначене, а Майбутнє – таке світле!»

Підготувала провідний бібліограф бібліотеки ім. М. Коцюбинського Олена Рахно.