«Кожен раз, коли я починаю писати книгу, я відчуваю себе засудженим до дворічного терміну, тому що книга на кшталт дитині. Спочатку ти повинен дати їй життя, потім дбати про неї, і тільки потім вона починає ходити і, нарешті, говорити». УмбертоЕко
Умберто Еко — італійський письменник, публіцист, вчений, філософ, спеціаліст із середньовіччя, автор книг «Ім’я троянди», «Маятник Фуко», «Острів напередодні», «Бавдоліно», «Таємниче полум’я цариці Лоани» і «Празький цвинтар», «Справа Бонда».
Він був найвідомішим спеціалістом нашого часу з історії середньовічної Європи, почесним доктором 38 університетів світу, його твори перекладені практично усіма європейськими мовами. Умберто Еко уособлював «універсальну людину», ідеал італійського Відродження.
Дід Еко був дитиною, яку підкинули під двері сиротинця, тож за традицією того часу йому дали прізвище-абревіатуру від Ех Caelis Oblatus, тобто «подарований небесами». Батько Умберто був одним з тринадцяти дітей і дуже хотів, аби його син став юристом. Натомість Еко вступив до Туринського університету вивчати середньовічну філософію й літературу.
Перший його детективний роман “Ім’я троянди” (1980) відразу став бестселером, отримав низку літературних премій, перекладений багатьма мовами світу і вважається класикою світової літератури.
Останній роман письменника «Нульовий номер», присвячений роботі сучасних медіа, вийшов на початку січня 2015 року. Кожен з його романів містить знання, здобуті у наукових дослідженнях.
Умберто Еко працював на телебаченні, оглядачем одного з найвпливовіших італійських видань «Еспрессо», був викладачем естетики і теорії культури в університетах Італії. Він навмисне призначав студентам іспити на тринадцяте, біг назустріч чорним котам, кожну свою книжку намагався закінчити до свого дня народження, якщо ж це не вдавалось – «затягував» процес до наступного року. Все це робилось для того, щоб довести, що він не забобонна людина.
Еко був надзвичайно ерудованою людиною і вважав, що сучасна людина втрачає навики в розвитку пам’яті.
“Пам’ять подібна до м’язів твоїх ніг. Якщо ти перестанеш робити вправи з пам’яттю, то вона стане в’ялою, і ти (будемо говорити без натяків) перетворишся на ідіота “
Письменницьку діяльність Еко вважав не найважливішою частиною свого життя, говорив, що основним його заняттям є філософія, а пише він у вільний час.
“Ми живемо заради книжок. Вони є найприємнішою частиною у нашому світі, повному безладу”.
Умберто Еко «Ім’я троянди»