В рубриці #БібліотекаРекомендує бібліотекар відділу обслуговування ЦБ ім. М. Коцюбинського Тетяна Малай рекомендує роман Василя Добрянського “Помилка капітана Жеграя”

Василь Добрянський — прикарпатський письменник, журналіст, що пише під псевдонімом Борис Крамер, володар чисельних нагород та відзнак, зокрема Гран-прі (перша премія) в номінації «Романи» Міжнародного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс та пісенної лірики «Коронація слова» — 2019 за роман «Зламані сходи».

Хочу познайомити вас з його романом «Помилка капітана Жеграя». Книга описує динамічний період української держави за правління гетьмана Павла Скоропадського.

Автор розповідає про буремний 1918 рік, про проблеми з якими тоді зіштовхнулася Україна. Влада в Києві переходила з одних рук в інші, люди стурбовані, не знають як жити і що буде далі. Та тема політики в романі не основна, їй приділено зовсім не багато уваги, але дуже добре змальована епоха і становлення нової народної міліції. Детально описується кримінальний світ і безлад, який творився у правоохоронній системі. З колишніх поліціантів хтось перейшов у нову народну міліцію, а хтось втік.

Головний герой роману Клим Жеграй 18 років служив вірою і правдою поліційним слідчим, ловив правопорушників, поки кілька років тому його не вигнали з поліції через певну «ситуацію». Після цього його шукають і «свої» і бандюки.

Він переховується, іноді береться до справи як приватний детектив. Але навіть у сховку його знаходить посланець гетьмана Скоропадського, тому що відгуки про здібності Жеграя дуже гарні.

Гетьман дає капітану три завдання. І той береться за слідство, бо скучив за справжнім ділом. Жеграй відлітає на аероплані до повітового міста Радомишля, де на нього чекають три злочини. По-перше, знайти вкрадену золоту казну, по-друге – з‘ясувати, куди зникають союзні німецьки солдати, а по-третє, особисте прохання Скоропадського, розшукати молоду дружину його приятеля – Аврору. Вона вийшла прогулятися з маєтку і зникла.

За розслідування цих справ Климові Жеграю обіцяють посаду начальника розшукового відділу столиці.

Сюжет дуже інтригуючий. У Радомишлі Жеграю доведеться пережити багато карколомних пригод.

Кінцівку передбачити складно.

Книга для любителів авантюрних пригод та ретро-детективів.