#Рекомендує провідний бібліотекар відділу обслуговування ЦБ ім. М. Коцюбинського Крижановська Наталія.

На минулорічній книжковій толоці я спостерігала за цікавим молодим чоловіком з авторів, що приїхали до нас зі Львова. Потім Тетяна Пилипець подарувала мені книжку «Вбивство в бібліотеці на Ринковій,9» В.Янкевича. Тоді я зрозуміла, хто ж мене зацікавив на толоці. Нещодавно наш користувач В.Сенчук подарував ще дві книжки Віктора, в одній з яких є підпис автора. Отже, хто такий Віктор Янкевич?

Народився він у місті Кременець Тернопільської області 25 листопада 1986 року. Навчався у загальноосвітній школі-інтернаті. У 2009 році закінчив Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» в місті Рівне. Юрист та економіст за освітою, за фахом – бухгалтер. Працював економістом в управлінні агропромислового розвитку Кременецької районної державної адміністрації, головним спеціалістом в Державній фінансовій інспекції в Кременецькому районі, економістом у відділі освіти Кременецької міської ради, бухгалтером в Тернопільському обласному комунальному підприємстві «Профілактична дезінфекція» в Кременецькому районі.

Мріяв зі шкільних років стати письменником. Спочатку писав вірші, а над прозою почав працювати у 25 років. У 2018 році побачив світ дебютний роман «Тенета». У тому ж році вийшов і другий роман «Копія». У 2019-му вийшли детективні повісті «Відплата» та «Вбивство в бібліотеці на Ринку, 9». У 2020 році – перший любовний роман «Останній лист». Любить працювати здебільшого у детективному жанрі, але також вирішив спробувати свої сили у любовному романі. Усі книги побачили світ у видавництві “Навчальна книга – Богдан”.

Письменник Андрій Кокотюха вважає, що «Янкевич – майстер несподіваного, як належить детективові, парадоксального фіналу. Який визначається фразою: «Все не так, як ви думали спочатку».

У жовтні 2020 року взяв участь у проєкті календаря про сучасних українських авторів «Literature illustrated» від літературної агенції “OVO” разом з письменниками Сергієм Жаданом, Павлом Коробчуком, Петром Яценком, Артемом Чехом, Сергієм Демчуком, Сергієм Мартинюком, Павлом Дерев'янком тощо.

Тепер пропоную вашій увазі книгу В. Янкевича «Копія». Зразу скажу, що це детектив.

Починається все банально. Дід Петро (колишній міліціонер) хоче випити. Придбавши самогон у сусідки Гальки, йде до річки, щоб насолодитися випитим. А біля річки знаходить мертву дівчину… «Цього не може бути. Ти вже бачив таке. Один в один. Тоді у дев’яносто восьмому», – промовив  хтось у дідовій голові…

У школі провінційного Теренця відмічали випускний. Після нього сталося жорстоке вбивство дівчини Свєти. В ньому звинуватили однокласника Василя Хмеля, який кохав її. Але знайшовся свідок Христина, що бачила як дівчина йшла  з хлопцем після випускного.

А вдома Христина розмовляє з своєю мамою Тамарою про вбивство, що сталося двадцять років тому, на тому самому місці і за те ж саме… А про все Христина дізналася з маминого щоденника. …

Щоб захистити невинного брата з Польщі з заробітків приїздить Гліб Хміль. Але  в поліції він нічого не добився, бо слідчому Богдану Петровичу вже за все заплатили, Василь у всьому зізнався, бо його жорстоко били.

Тому Гліб береться за своє розслідування, а допомагають йому кохана дівчина Оленка, дід Петро, діджей Енджі….

Хочу відмітити, що в напрузі я була до самого кінця книги, і кінець був несподіваним. Раджу прочитати.