«Я прочитав десь, що написати книгу чи намалювати картину – теж саме, що виростити дитину… Живопис – єдине, що пов’язує минуле й теперішнє для мене» Вінсент Ван Гог
30 березня 1853 року народився нідерландський художник-постімпресіоніст Вінсент Ван Гог. Почавши писати у 27 років, за 10 років він створив більше двох тисяч творів, з яких 860 – маслом.
В наші дні його твори та особисті речі продають за шалені гроші, та помер Ван Гог в страшній бідності, з думкою про власну непотрібність та невизнання. Сучасники художника вважали його творчість бездарною та позбавленою смаку, тож за життя Ван Гог продав лише одну роботу.
Торговець картинами та книгами, вчитель німецької та французької в школі, помічник священника, місіонер – пошуки власного призначення Ван Гога тривали десятиліття. Знайшовши себе в мистецтві, художник створював цілі серії, повертаючись до деяких сюжетів.
Манера художника досить упізнавана: він наносив товстий шар фарби, створюючи рельєф; часто розподіляв фарби пальцями, інколи замість пензлів користувався гілочкою очерету; не змішував відтінки, використовуючи чисті фарби. Через рельєфність його картини виглядають по-різному в залежності від освітлення.
Задум відомого у всьому світі твору «Соняхи» виник у художника в Парижі як серія з тринадцяти картин, які символізували б Христа та його апостолів. Ван Гог писав ці рослини у різні пори дозрівання, прагнучи показати життєвий цикл будь-якого живого створіння.
Свої твори художник підписував лише ім’ям, вважаючи прізвище важким й незрозумілим для французів.
«Якщо хтось може згадати лише те, що бачив, у нього завжди буде про що подумати… ця людина ніколи не буде одинокою» Вінсент Ван Гог
Підготувала провідний бібліограф бібліотеки ім. М. Коцюбинського Олена Рахно.