7 грудня 1892 року у Чернігові народився Всеволод Ганцов – видатний український мовознавець, дослідник діалектології, історії української мови, українського правопису, лексикографії. Володів французькою, німецькою, англійською та всіма слов’янськими мовами. У праці «Діалектологічна класифікація українських говорів» (1923 р.) розробив наукові засади діалектологічного членування української мови. Досліджував поліські дифтонги («Характеристика поліських дифтонгів і шляхи їхнього фонетичного розвитку» (1923 р.), «Діалектологічні межі на Чернігівщині» (1925 р.)).

У 1929 році Всеволода Ганцова засуджують у справі Спілки визволення України «СВУ». На волю вийшов у 1946 році, а за три роки потому знову опинився у неволі.

У 1956 році повернувся до Чернігова, де прожив останні свої 17 років. Звертався до Генерального прокурора СРСР, до Голови Президії Верховної Ради СРСР  з проханням про реабілітацію та скасування судимості. У 1958 році з Ганцова зняли всі звинувачення, крім вироку у справі «СВУ» та призначили п’ятдесят два карбованці пенсії на місяць. Повної реабілітації за життя він так і не дочекався… Тільки у 1989 році Пленум Верховного суду УРСР скасував вирок у справі, припинивши її за відсутністю складу злочину.

Помер Всеволод Ганцов у 1979 році, похований на Яцевському кладовищі у Чернігові. На будинку, де він жив, встановлено меморіальну дошку, а у 2016 році, в процесі декомунізації, вулицю Жовтневу перейменовано на вулиці на честь видатного вченого.