У травні святкує свій 95-ий день народження Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т. Г. Шевченка.

«…театр імені Т.Г. Шевченка, який, до речі, єдиний з семи театрів України, що носять ім’я Кобзаря, є шевченківцем від народження – адже його було засновано у травні 1926 року у м. Єлисаветграді (нині Кіровоград) як пересувний Робсільтеатр імені Т. Г. Шевченка – понад вісімдесят років працює в Чернігові. Тож можемо без перебільшення сказати, що цей театр не просто естетичний осередок древнього міста, а його вічний потяг до духовності, до досконалості, до одкровення, до мистецьких вершин», – із ювілейного альбому, який був виданий на честь 90-річчя театру у 2016 році «Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т. Г. Шевченка».

Історія театру надзвичайно насичена та сповнена перипетій.

Він був створений на базі драматичного гуртка машинобудівельного заводу «Червона зірка» (м. Єлисаветград). Першими акторами були такі відомі митці як Андрій Андрієнко, Галина Ольшевська, Василь Хмурий, Ольга Долинська, Леонід Задніпровський та інші. У ті часи очолював пересувний театр артист та режисер Леонід Предславич, а першою виставою була «Наталка Полтавка» Івана Котляревського. Протягом 1926 року актори встигли побувати у 45 населених пунктах та показали понад 196 вистав.

Творчий потенціал і талант артистів розвивався й зростав, однак Друга світова війна внесла свої корективи: на основі акторського колективу було сформовано три бригади, які поїхали на фронт. Проте, тільки-но Чернігів звільнився він фашистських загарбників, драматичний театр відновив свою роботу. Оскільки актори працювали в зовсім не пристосованому для творчої діяльності приміщенні, то поблизу П’ятницької церкви розпочали будівництво усім звичного для нас Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка. Остаточне завершення усіх ремонтних робіт святкували 5 листопада 1959 року.

У читальному залі бібліотеки імені М. М. Коцюбинського ви можете ознайомитися з ювілейним альбомом, який був виданий до 90-річчя Чернігівського театру. Книга знайомить нас з його історією, де є фото з життя акторів та спектаклів,а також розписаний репертуар.

Підготувала Примоченко Анастасія, бібліограф бібліотеки імені М. М. Коцюбинського 

Джерела:

Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Т. Г. Шевченка. – Чернігів : Видавець Лозовий В. М., 2016. – 96 с.

Леус В. Храм, до якого йдуть відпочити / Віталій Леус // Чернігівські відомості. – 2003. – 28 липня. – С. 9.

Олійник О. Театр / Олександр Олійник // Біла хата. – 2009. – 5 листопада. – С. 3.

Лобанова Н. Театральні майстри / Наталія Лобанова // Біла хата. – 2011. – 24 березня.

Зеленська О. :Ніхто не забутий / Ольга Зеленська  // Сіверщина. – 2001. – 7 грудня. – С.6.