Батьківщиною шоколаду називають Центральну та Південну Америку. Стародавні індіанці майя та ацтеки змішували обсмажені зерна какао з водою, гірким перцем та ваніллю, створюючи напій із гострим та гірким смаком. А слово “шоколад” походить від “чоколатль”, що означає “гірка вода”.

Вважається, що перший завіз шоколад до Європи іспанський конкістадор Ернан Кортес у 16 столітті. Але робити шоколад гарячим та солодким, почали лише на початку 17 століття, додаючи до нього молоко, мед та різні спеції. Запатентований твердий шоколад був у 1828 році, коли голландець Конрад ван Гутен навчився вичавлювати олію какао з какао тертого.

Відзначити свято можна порадувавши себе плиткою улюбленої насолоди та прочитавши гарну книгу.

До вашої уваги добірка «шоколадних» книжок для затишних вечорів у дощові дні.

Джоан Гарріс «Шоколад»

Неймовірно атмосферна й «смачна» історія про те, як солодощі можуть змінити життя людини. Звісно, якщо в неї добре та відкрите серце. Дивачка та мандрівниця Віана Роше разом із дочкою Анук приїздить до провінційного французького містечка і відкриває там небачену раніше розкіш – цукерню. Місцевий священик обурений і ставить парафіян перед вибором — церква або шоколад. Але чи можна протистояти солодкій спокусі, якщо чарівна господиня вгадує бажання та потаємні кожного гостя? Книга має чудову екранізацію із сузір’ям зіркових акторів, серед яких Джонні Депп, Жульєт Бінош та Джуді Денч.

Роальд Дал «Чарлі і шоколадна фабрика»

Написана більш ніж пів сторіччя історія про хлопчика Чарлі і його пригоди на шоколадній фабриці ексцентричного містера Віллі Вонки, досі користується популярністю у читачів, незалежно від віку. Книга також екранізована, в головній ролі – знову Джонні Депп. Певне, актору щастить на «шоколадні» стрічки.

Надійка Гербіш «Теплі історії до шоколаду»

Збірка добрих і теплих історій від сучасної української авторки про життя, любов, дружбу, радість і смуток, подорожі і, звісно ж, про смаколики.

Йоанна Ягелло «Шоколад із чилі»

Романтична історія про радість і сум першого кохання від сучасної польської авторки молодіжних бестселерів. Кохання завжди схоже на шоколад із чилі: де солодкий смак поєднується з гірчинкою

«Шоколадні вірші про кохання»

Збірка віршів 17 українських поетів – неймовірний подарунок для закоханих. Приємного читання і не забудьте запастися солодкими смаколиками.