Початок Різдвяних свят бібліотека відзначила хусткуванням.Хустка раніше була невід`ємним атрибутом української жінки. Коли дівчина виходила заміж, вона покривала голову хустиною, тобто переходила в інший стан – ставала жінкою.Хустина була оберегом. Саме візерунки – квіти – оберігали енергію волосся. Хустка додавала жінці впевненості. За способом пов’язування хустки можна було визначити звідкіля ця жінка,навіть який в неї настрій, які статки родини, соціальний статус та вік власниці.
Промітка, тибеткова, бавниця, опиначка — усе це «імена» хустини. Хустка прийшла на заміну обрусу, тканині у вигляді квадрату, якою вкривали голову та не завязували, і намітці, яка мала вигляд прямокутного полотнища із орнаментом по коротких сторонах.
Всесвітій День української хустки – свято дуже молоде, воно було зініціювано групою активісток лише минулого року. Проте завдяки діаспорі практично одразу ж набуло статусу всесвітнього. День хустки відзначають громади декількох країн, зокрема Іспаніі, Канади та США.
За матеріалом : Газета “День” №230-231, (2020) Рубрика: Медіа . https://clck.ru/SN2xW