«Успіх для мене — це здійснена мрія. Я багато років мріяв стати професійним письменником, і став ним. Мої книги сьогодні читають по всьому світу — від Японії до Бразилії. Розповідаю і про Україну, і про минуле, і  про Радянський Союз. Мені це подобається. Я просто займаюся улюбленою справою — це, напевне, і є найбільший успіх в житті.»

23 квітня Андрію Куркову – 60!

У його доробку більше 20 книг для дітей і дорослих, більше 20 сценаріїв. Найпопулярніший роман «Пікнік на льоду» було продано в Україні накладом 150 тисяч примірників.

Курков з дитинства мріяв стати письменником, адже хтось сказав йому, що вони не ходять на роботу, залишаються вдома і п’ють чай. Тож і він почав писав вірші, пісні та оповідання, але швидко зрозумів, що писати так, як дозволить влада і як потрібно системі – не зможе, адже потрібно буде обманювати і себе, і читачів.

У 1983 році Курков закінчив Київський державний педагогічний інститут іноземних мов, працював редактором газети Київського політесу, редактором видавництва «Дніпро», бібліотекарем, завклубом.

Писати «по-справжньому» почав у дорослому віці, працюючи охоронцем у виправній колонії. Вдень він писав доповіді на партзбори, вночі – казки та оповідання. Але через «не формат» до друку твори не доходили.

Через те, що не міг друкуватись, почав писати сценарії, деякий час викладав сценарну майстерність у Київському театральному інституті, працював сценаристом на кіностудії О. Довженка.

За перший сценарій до фільму «Поляна казок» на Братиславському кінофестивалі отримав нагороду не він, а Кір Буличов. Це був досвід Андрія Куркова як «літературного негра». 

Професійним письменником Курков став у тридцять шість, коли у 1997 році був підписаний контракт із іноземними видавцями.

Книги Куркова перекладені 36 мовами та продаються у 60 країнах, від Бразилії до Японії. Навіть є музичний рок-гурт під назвою «Death and the Penguin», за назвою першого роману «Пікнік на льоду».

Останній роман письменника «Сірі бджоли» про війну на Донбасі та життя на окупованій «сірій» території увійшов до короткого списку «Книги року BBC-2018».

Підготувала провідний бібліограф бібліотеки ім. М. Коцюбинського Олена Рахно за матеріалами Інтернет джерел.