«Я читач, що пише романи. Я виріс, читаючи весь час. Я міг би не писати, але не міг би не читати. Роман для мене – привід читати. Щоразу, починаючи писати новий твір, я щось досліджую, шукаю і знаходжу… Кожен мій роман – це рік-два неймовірного задоволення читача: я шукаю книжки у бібліотеках або купую їх, мандрую, вишукуючи місця, де будуть діяти мої персонажі; я уявляю, як вони ходять тими ж дорогами, що і я. Я щасливий письменник, адже я можу танцювати танго з Марлен Дітріх. Одного разу я просто вирішив помножити своє життя на тисячу й описувати те, що не прожив».

70-річчя святкує Артуро Перес-Реверте – сучасний іспанський письменник, що завоював серця книгоманів по всьому світу. Майстер слова та тонкий психолог, він захоплює майстерними зворотами та віртуозними неочікуваними змінами сюжету. Загадки століть, таємничі злочини, актуальні проблеми сучасності – все це може сусідити в одному творі. Його читачі – щасливі люди, адже автор знає неймовірну кількість захоплюючих та жахливих, зворушливих й абсурдних історій. Уява письменника не має меж.

У дитинстві Перес-Реверте читав усе, до чого могла дотягтись його рука. Від діда він успадкував бібліотеку на 5 тисяч томів, яка згодом «розрослась» до 30 тисяч.

Як військовий журналіст, Артуро Перес-Реверте бачив жахіття війни в країнах Африки, вів репортажі з Кіпру та Перської затоки. Його двічі вважали таким, що зник безвісти – у Сахарі у 1975 році та Еритреї у 1977 році.

«Бути кореспондентом на війні – це не просто журналістика. Війна – це лекція, урок життя: за один день ти дізнаєшся більше, аніж за рік. Я був на війні більше двадцяти років. Головне – вчасно зупинитись, тому що життя репортера трансформується в особливу форму сприйняття світу».

Досвід цього періоду життя письменник використав у багатьох сюжетах своїх творів, наприклад, дебютував із романом «Гусар» про події наполеонівських війн.

З 1991 року він веде колонку в «El Semanal», тижневому додатку до багатьох іспанських газет та журналів.

Артуро Перес-Реверте є автором 22 романів, за сюжетами багатьох із них були зняті фільми. Один з найвідоміших — містичний трилер «Дев’ята брама» режисера Романа Поланські із Джонні Деппом у головній ролі.

«Кожна людина виглядає на стільки, скільки вона пережила та прочитала»

Підготувала Олена Рахно, провідний бібліотекар відділу обслуговування бібліотеки ім. М. Коцюбинського.

Використано матеріали з відкритих джерел.