Сьогодні в рубриці #БібліотекаРекомендує бібліотекар сектору соціокультурної діяльності ЦБ ім. М. Коцюбинського Катерина Дмитренко рекомендує прочитати книжкову серію «Той, що біжить лабіринтом» американського письменника Джеймса Дешнера. Романи-антиутопії завжди вражають своїми сюжетами. Серія «Той, що біжить лабіринтом» не стала винятком. Зовсім інша реальність.
Першою частиною є «Бігун у лабіринті». Книга має дійсно напружений і захопливий сюжет, як тільки починаєте читати, хочеться якомога швидше дочитати до кінця. Про що ж ця книга? Головний герой отямився у ліфті, він пам’ятає лише, як його звати. Томас опинився у якомусь дивному місці: такі самі підлітки, але їм чомусь теж стерли пам’ять. Кожен герой – це особистість, яка не схожа ні на кого з гурту. Групу хлопців помістили у величезний лабіринт, вихід з якого вони вже безрезультатно шукають протягом двох років. Але вихід треба знайти обов’язково, адже на підлітків чекає небезпека. І хлопців цікавить питання: хто ж їх помістив у цей лабіринт, а головне навіщо? Саме у другій частині серії можна знайти відповідь на це та інші питання.
Компанія з продажу книг «Barnes & Noble» затвердила книгу «Бігун у лабіринті» на «полицю нових письменників кінця 2009 — початку 2010-х років». Американський книжковий оглядач «Kirkus Reviews» зазначає: «Дійсно важко відкласти книгу. Вона змусить читачів гортати сторінку за сторінкою від нетерпіння, бажаючи дізнатися, що буде далі».
Книга «Бігун у лабіринті» – це історія про дружбу, відважність, хоробрість, сміливість, здатність пожертвувати собою заради інших.
На основі сюжету книги знято однойменний фільм. Головні ролі виконали Ділан О’Браєн, Томас Сангстер та Кая Скоделаріо.