В нашій постійній рубриці #БібліотекаРекомендує бібліотекарка Чернігівської центральної бібліотеки імені О.П. Довженка Маргарита Бордонос пропонує всім прочитати чудову книжку авторок Франчески Ковалло та Елени Фавіллі «Казки на ніч для дівчат бунтарок», яку переведено більш як сорока мовами. Цей сенсаційний бестселер The New York Times надихає мріяти, намагатися досягти успіху, незважаючи на перешкоди. Це продовження збірки історій про непересічних жінок, які залишають відчуття необмежених людських можливостей.

     Геді Ламарр,Віолетта Парра, Вівіан Маєр, Велері Томас – ці та прізвища інших жінок не дуже відомі широкому загалу. Про долю цих та ще багатьох сильних та сміливих жінок можна дізнатися ,  познайомившись з яскравою та мотивуючою книжкою для підростаючого покоління, яка нещодавно поповнила книжкову скарбницю дитячої бібліотеки імені О.П. Довженка. До речі, вона цікава і батькам. Всі ці успішні жінки, цікаві розповіді про яких я прочитала у книжці, долали обставини життя та стали відомими, завдяки своєму сильному характеру та ніколи не відступали назад, крокували лише уперед.

    Ось наприклад, історія відомої письменниці Дж.К.Ролінг, серія романів якої про Гаррі Поттера змінили життя і заволоділи уявою кількох мільйонів дітей та дорослих по всьому світу. Своє перше оповідання вона написала в 6 років. Це була цікава історія про кролика, в одинадцять вона написала роман про сім проклятих діамантів. Джоан народилася у бідній родині і батьки мріяли, щоб вона стане юристкою чи економісткою, та дівчинка мріяла стати письменницею. На жаль, бажання стати відомою письменницею не так легко було втілити у життя. Видавці відмовляли, і їй і рукопис про Гаррі Поттера довгий час лежав у шухляді. Скрута та бідність не зупиняли наполегливу жінку і вона мріяла, що історію про хлопчика – чарівника прочитають багато дітей. Один видавець ризикнув та видав роман невеликим накладом і одного ранку Джоан К.Ролінг прокинулась відомою.

Чим не приклад для наслідування?Історія кожної жінки надихає і дає поштовх до втілення у життя своєї мрії. Книга читається легко і дійсно мотивує. Її обов’язково потрібно прочитати і дівчаткам і хлопчикам, які ще не визначилися у своєму житті. Не зайвою вона буде і більш старшому поколінню.