«Дивних людей багато по всьому світу… У деяких куточках світу нас вважали шаманами та містиками і у годину біди зверталися до нас за порадою. Декотрі нечисленні культури зберегли гармонійні стосунки між нами та звичайними людьми…Але ширший світ вже давно налаштувався проти нас.»

Це цитата з книги американського письменника та сценариста Ренсома Ріггза «Дім дивних дітей», яку рекомендують прочитати дорослим та дітям бібліотекарі бібліотеки-філії №1 ЦБС. 

Незвичайна мандрівка до чудного світу. Жанр: підліткове темне фентезі, жахи і містика. В основі сюжету книги – колекція старих чорно-білих фотографій, що стали джерелом натхнення при написанні книги і які Ріггз використав як ілюстрації в своїй книзі.  Одразу після публікації в 2011 році книга стала світовим бестселером.  Термін «бестселер» не визначає літературної якості твору, він лише говорить про велику популярність і про найбільші продажі. Тому відгуки на цю книгу надзвичайно різні, а іноді і протилежні.

В книзі розповідається про 16-річного підлітка Джейкоба Портмана, якому з дитинства дідусь розповідав дивні історії про таємничий острів та про дивних дітей, які мають надприродні здібності: про невидимого хлопчика, літаючу дівчинку; дівчинку, що може власними руками робити вогонь; дівчинку, що наділена надзвичайною фізичною силою…А ще про різних чудовиськ – жахливих і жорстоких порожняків, які вбивали дивних дітей.  В результаті цих розповідей Джейкобу починають снитися кошмари.  Батьки переконують хлопчика, що це лише вигадки. Але одного вечора він знайшов свого дідуся мертвим і побачив страховиська зі своїх снів. За порадою психіатра Джейкоб зі своїм батьком вирішили відвідати таємничий острів, про який розповідав дідусь. Там хлопець переконався в правдоподібності історій і на власні очі побачив тих, у чиє існування ніхто не вірив. Він знайшов руїни дитячого будинку, у який влучила бомба під час Другої світової війни. На згарищі підліток побачив дівчину із старих дідусевих фотографій. Вона кинулась тікати  через болото і сховалась у кургані. Джейкоб побіг за нею і потрапив  до часового контуру, який переніс його в 3 вересня 1940 року, в той день, коли будинок був зруйнований і всі діти загинули.

Отож, історія Джейкоба плине далі і далі… Сюжет роману доволі простий, але вирізняється особливою атмосферою, що поєднує різні світи та епохи. Автор створив свій окремий всесвіт і населив його надзвичайними людьми і моторошними тварюками. Читач поринає в інтригуючу розповідь, яка має продовження ще в двох романах трилогії.

В 2014 році були викуплені права на екранізацію книги. Зйомки відбувались на території Великобританії та Бельгії. Фільм «Дім дивних дітей», знятий за мотивами однойменного бестселера, має вікові обмеження 12+. Жахіття з казкою йдуть поряд. Добро традиційно перемагає зло, а аутсайдер стає супергероєм, втім без пафосу.

Дивіться черговий незабутній фільм від фантастичного режисера Тіма Бертона, читайте книги Ренсома Ріггза, насолоджуйтесь перекладом книги на українську мову Володимира Горбатька.