Сьогодні в рубриці #БібліотекаРекомендує бібліотекар бібліотеки-філії №3 Олена Рудич радить прочитати ретро-детектив Дмитра Безверхнього «Порцеляновий погляд» який переносить нас в Умань 1899 року. Провінційне містечко на перший погляд сповнене спокою, тиші. Тут усі всіх знають. Але це лише на перший погляд… насправді тут, виявляється, дуже легко сховатися страшному злочинцю.

Головною героїнею є дружина відставного поліціанта Софія Нрієвська, яка вміє помічати дрібниці, аналізувати та спів ставляти факти набагато краще за чоловіків – детективів.

Зав´язкою твору є приїзд до пані Нрієвської її подруги ще з часів гімназії Марти Андріяш та її загадкова поведінка, Марта чинить самогубство на очах у Софії. А після цього починають коїтися моторошні речі: листи з «потойбіччя» та вбивства, за розслідування яких береться сама Софія. Її весь час непокоять два питання: чому Марта це вчинила і хто криється за погрозами та вбивствами? Підозрюваних виявляється занадто багато, адже за зачиненими дверима провінційного містечка кожен ховає свої таємниці.

Книга написана дуже майстерно. Авторові весь час вдається тримати читача в напруженні.

Розв´язка, як і личить справжньому твору в жанрі детективу, досить несподівана та шокуюча.

Книга дуже цікава для будь-якого поціновувача детективів, адже в читача з´являється відчуття справжньої мандрівки в часі.