Дмитро Кешеля – український письменник, драматург і сценарист. Заслужений журналіст України.
Андрій Курков так сказав про автора: «Дмитро Кешеля був «інакшим» геніальним автором за часів СРСР, і вже після незалежності його, як і ще кількох письменників, знову занесли до «інакших» і не помічали в Києві. Прийшла пора заново відкрити Дмитра Кешелю.»
В книзі розповідається про дитинство та дорослішання сільського хлопчика Митька із села на Закарпатті. Він живе та виховується у своїх діда з бабою, тому в книзі є багато історій із життя баби Фіскарошки та діда Соломона, їх дітей, сусідів та родичів. Все написано з гумором. Особливо смішні історії виключення хлопця зі школи. Бо за свій капосний характер він часто отримував на горіхи і від вчителя пана Фийси, і від директора школи Сусаніна. За зірвані уроки та неймовірні витівки Митрика часто виганяли зі школи, а потім за проханням батька, баби або діда знову поновлювали, а потім все повторювалося. Але книга не тільки гумористична, вона змушує задуматися. Всі події відбуваються в післявоєнні роки, тому у книзі відображені такі історичні зміни, як прихід комуністів до влади, колективізація та організація колгоспів, смерть Сталіна та розвінчання його особистості, що не всіма сприймалося як належне, революція в Чехословаччині та численні арешти після її придушення і т.д. А ще у книзі багато описів Закарпаття: міста Мукачева, гори Ловачки, річки Кривуліни і любові до людей, які у важкі часи вміли себе розрадити і вижити, незважаючи на всі труднощі.
Цитата з книги:
— Просто так нічого з нічого не буває, — прорекла повчально баба. — Але такого ніколи не станеться, бо Господь сотворив людину не для знищення, а для життя. І коли їй буде грозити погибель, завжди найдеться святий Іван, — і тут же підкреслено додала: — Наш святий Іван!
